WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zmiany w zarządzie Wisły Kraków - Tadeusz Czerwiński powołany do dialogu z kibicami

[tag=44630]Tadeusz Czerwiński[/tag] został nowym członkiem zarządu Wisły Kraków. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej klubu został oddelegowany do pełnienia funkcji członka zarządu ds. komunikacji społecznej.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

74-letni Czerwiński był już prezesem Wisły Kraków SA w 2004 roku, a od 2005 roku jest... honorowym prezesem SKWK, które pozostaje w otwartym konflikcie z prezesem klubu Jackiem Bednarzem. Od stycznia 2013 roku jest natomiast wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej spółki. W czasach PRL-u pracował w korpusie dyplomatycznym. Był m.in. konsulem generalnym PRL w Chicago i sekretarzem ambasady PRL w Moskwie.


- Informuję, iż w poniedziałek Rada Nadzorcza Wisły Kraków podjęła uchwałę o delegowaniu Tadeusza Czerwińskiego do zarządu Wisły, powierzając mu funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za tzw. komunikację społeczną. Nie jest tajemnicą, iż problemy komunikacyjne w klubie są, dlatego Rada Nadzorcza uznała, że jest to odcinek, który wymaga dodatkowej pieczy. Doświadczenie Tadeusza będzie nieodzowne - mówi wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej klubu dr Mirosław Pawełczyk.

- Polityka klubu w zakresie przestrzeganiu przepisów prawa i dbałości o higienę sportu nie będzie zmieniana. Oczekujemy jako Rada Nadzorcza, iż zarząd zrealizuje postawiony cel, jakim jest jest udrożnienie komunikacji w relacji klub-kibice - dodaje Pawełczyk.

Kibice Wisły są na wojennej ścieżce z klubem, odkąd przed startem rundy wiosennej stronom konfliktu nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie sformalizowania współpracy. W czasie rozegranych w lutym derbów Krakowa fani Wisły z trybuny północnej obrzucili boisko odpalonymi racami, a w czasie kolejnego spotkania z Ruchem Chorzów, na który decyzją Komisji Ligi Ekstraklasy SA nie mogli wejść, ostrzelali boisko i trybuny spoza stadionu. Wisła po tym bezprecedensowym akcie chuligaństwa wydała ok. pół tysiąca zakazów stadionowych, a SKWK w odwecie ogłosiło bojkot spotkań drużyny Franciszka Smudy, który trwa do dziś i który sprawił, że na objętych nim pięciu domowych meczach Wisły średnia frekwencja wynosiła 5537 widzów i była najniższa w "erze Bogusława Cupiała".

W ubiegłym tygodniu konflikt wszedł na nowy poziom, gdy kibice Wisły włamali się na teren centrum treningowego w Myślenicach, "ozdabiając" je obraźliwymi hasłami, których adresatem byli trener Smuda i prezes Bednarz. Podobne malowidła pojawiły się też na stadionie głównym przy Reymonta 22. Po tym bezprecedensowym akcie wandalizmu prezes Bednarz zapowiedział, że nie zamierza wycofać się z obranej drogi, której celem jest wyeliminowanie ze stadionu Białej Gwiazdy chuliganów i nie ma zamiaru prowadzić rozmów z przedstawicielami SKWK.

Pawełczyk twierdzi jednak, że powołanie Czerwińskiego do zarządu z określoną misją znalezienia porozumienia z SKWK nie jest działaniem wbrew woli Jackowi Bednarzowi, który od pół roku prowadzi krucjatę przeciwko stadionowym chuliganom: - Tadeusz Czerwiński pozostaje członkiem RN oddelegowanym na czas trzech miesięcy do zarządu. Polityka zarządu jest potwierdzana przez RN i w tym zakresie nie ma żadnych ustępstw.

Tadeusz Czerwiński doprowadzi do tego, że kibice wrócą na trybuny przy Reymonta 22?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • wislok 0
  Kibice nie powinni działać wbrew interesowi klubu, bo ich bojkot odbija się na przychodach z dnia meczowego,a to w konsekwencji wpływa na to,że klubowi ciężej o lepszych zawodników, lepsze wyniki. Obie strony muszą szukać kompromisu, kibice muszą zrozumieć,że obowiązujące przepisy prawa trzeba przestrzegać. Dobrze by było gdyby zaczęto prowadzić dialog z prezesem PZPN i z tymi co stanowią prawa by usankcjonować środki pirotechniczne o czym wspominał Prezes Boniek.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • karmnik 0
  a czego innego się spodziewałeś ze strony tych prymitywów?
  Z1946B Bez komentarza!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Z1946B 0
  Bez komentarza!
  Bydziak71 Z frajerami sie nie rozmawia!
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×