Chelsea Londyn rozbita przez Werder Brema, Ludovic Obraniak pokonał Thibaut Courtois

Ludovic Obraniak błysnął w wygranym 3:0 meczu towarzyskim z londyńską Chelsea. Francuz z polskim paszportem wpisał się na listę strzelców na Weserstadion.

Konrad Kostorz
Jose Mourinho wystawił w pojedynku na Weserstadion w Bremie silny skład. Od pierwszego gwizdka zagrali między innymi John Terry, Cesc Fabregas, Fernando Torres i Diego Costa. Robin Dutt również posłał do boju mocną jedenastkę, w której nie zabrakło Ludovika Obraniaka. Polak rywalizuje o miejsce w podstawowym składzie z nowym nabytkiem Werderu Izetem Hajroviciem, który tym razem usiadł wśród rezerwowych.W 20. minucie gospodarze wywalczyli rzut karny, który na gola zamienił Eljero Elia. Przed upływem pierwszej połowy prowadzenie podwyższył "Ludo". Pomocnik popisał się ładnym strzałem głową z około 12 metrów po dośrodkowaniu Fina Bartelsa. Thibaut Courtois podjął próbę interwencji, jednak precyzyjnie uderzona piłka wylądowała w dolnym rogu bramki Chelsea.
Obraniak opuścił plac gry w 61. minucie, a kwadrans przed końcowym gwizdkiem na murawie zameldował się Martin Kobylański. Wśród The Blues do walki ruszył Didier Drogba, który wykazywał się sporą aktywnością, ale nie zdołał zmusić do kapitulacji niemieckiego golkipera. Ostatecznie Werder wygrał aż 3:0, ponieważ w końcówce po faulu Nathana Ake na Nilsie Petersenie arbiter ponownie wskazał na "wapno", a z 11 metrów nie pomylił się Felix Kroos.

Werder Brema - Chelsea Londyn 3:0 (2:0)
1:0 - Elia (k.) 20'
2:0 - Obraniak 37'
3:0 - F. Kroos (k.) 89'

Werder: Wolf - Garcia (76' Kobylański), Caldirola (76' Huesing), Galvez (60' F. Kroos), Lukimya - Fritz (60' Busch), Junuzović (76' Aycicek) - Elia (60' Hajrović), Obraniak (60' Makiadi), Bartels (60' Gebre Selassie) - Di Santo (60' Petersen).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta (69' Boga), Zouma (46' Cahill), Terry (75' Baker), Filipe Luis (46' Ivanović) - van Ginkel (46' Mikel), Matić - Salah (56' Hazard), Fabregas, Torres (56' Ake) - Costa (46' Drogba).