Pierwsza porażka Barcy pod wodzą Luisa Enrique, koszmarny błąd debiutanta

Ponownie nie zachwyciła FC Barcelona. Wicemistrzowie Hiszpanii przegrali w kontrolnym meczu z Napoli, a wielki błąd popełnił nowy bramkarz ekipy z Camp Nou.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Towarzyskie spotkanie w Genewie dla podopiecznych Luisa Enrique było trzecim w okresie przygotowawczym. Wcześniej FC Barcelona pokonała Recreativo Huelva 1:0 oraz zremisowała z Niceą 1:1. Tymczasem Napoli przed starciem z Dumą Katalonii zaliczyło trzy zwycięstwa - z FeralpiSalo, Kalloni i PAOKiem Saloniki.

W składzie wicemistrzów Hiszpanii zadebiutował golkiper Claudio Bravo, który już w 12. minucie popisał się świetną interwencją po zagraniu Jose Callejona i strzale z główki Marka Hamsika. Później do głosu zaczęli dochodzić gracze Enrique, a dwie kapitalne okazje na otworzenie wyniku miał Munir El Haddadi. 19-letni napastnik otrzymał świetne zagrania od Ivana Rakiticia, a później Rafinhi, lecz w obu przypadkach na wysokości zadania stanął bramkarz trzeciej ekipy poprzedniego sezonu w Serie A, Rafael.

Na drugą połowę wyszedł m.in. najnowszy nabytek Napoli, Michu, natomiast w FC Barcelonie na pierwsze zmiany trzeba było czekać do 60. minuty. Druga połowa nie przyniosła wielu emocji, sporo zamieszania na lewej flance siał Pedro Rodriguez, ale bramkę zdobyli rywale. Z ok. 26 metrów na strzał zdecydował się Blerim Dzemaili, a piłka prześlizgnęła się po rękach Bravo i wpadła do siatki! Chilijczyk powinien spokojnie złapać ten strzał.

Barca nie zdołała doprowadzić do wyrównania, choć ponownie z bardzo dobrej strony pokazywał się Gerard Deulofeu. Świetny strzał napastnika wybronił jednak Rafael i Napoli zaliczyło kolejne zwycięstwo w kontrolnym spotkaniu.

FC Barcelona - SSC Napoli 0:1 (0:1)
0:1 - Dzemaili 80'

FC Barcelona: Bravo - Montoya, Pique (60' Ie), Bartra (75' Bagnack), Alba (60' Grimaldo) - Rakitić (60' Halilović), Busquets (60' Sergi Samper), Iniesta (60' Sergi Roberto) - Rafinha (75' Traore), Munir (60' Sandro), Pedro (75' Deulofeu).

SSC Napoli: Rafael - Maggio (46' Mesto), Albiol, Koulibaly, Britos (46' Ghoulam) - Gargano (72' Zuniga), Jorginho (61' Mertens) - Callejon (72' Dzemaili), Hamsik (72' Vargas), Insigne (61' Inler) - Zapata (46' Michu).

Żółta kartka: Koulibaly (Napoli).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)