Legia ze zwycięstwem i awansem! - relacja z meczu Celtic Glasgow - Legia Warszawa

Legia Warszawa w rewanżowym spotkaniu z Celtikiem Glasgow wygrała 2:0 i pewnie awansowała do ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Legioniści ani przez chwilę nie mogli poczuć się zagrożeni!

Bartosz Wiśniewski
Przed pierwszym meczem do rywalizacji Legii Warszawa z Celtikiem Glasgow większość kibiców i ekspertów podchodziło z umiarkowanym optymizmem. Sytuacja diametralnie zmieniła się po pojedynku w Warszawie, kiedy to mistrz Polski rozgromił 4:1 The Bhoys, którzy rozegrali swój najgorszy mecz na przestrzeni kilku lat.Na rewanżowe spotkanie piłkarze Legii Warszawa lecieli pewni swoich umiejętności i tego, że nie zniweczą pokaźnej zaliczki wypracowanej przed tygodniem. Natomiast gracze The Bhoys wierzyli, że są w stanie podnieść się z kolan i sprawić niemałą niespodziankę.
Od pierwszych minut odważnie zaczęli atakować gracze Celtiku Glasgow. Aktywny po lewej stronie był Emilio Izaguirre, a po prawej Adam Matthews. To właśnie Walijczyk stwarzał największe zagrożenie pod bramką Legii Warszawa. Z 22-latkiem kompletnie nie mógł poradzić sobie Tomasz Brzyski. Najgroźniej po akcjach bocznego defensora było w 18. i 33. minucie. Na szczęście dla Polaków dobrze w tym spotkaniu prezentował się Dusan Kuciak i środkowi obrońcy. Legioniści od początku nastawieni byli na wyprowadzenie kontrataków. W początkowej fazie nie wyglądało to zbyt dobrze, jednak w 36. minucie doskonałą piłkę otrzymał Michał Żyro, który ograł Izaguirre i znalazł się sam na sam z Fraserem Forsterem. 21-latek pewnym strzałem po krótkim słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Na początku drugiej części gry gospodarze znów starali się rozgrywać dokładnie akcje, ale robili to tak wolno, że Legia nie miała problemów ze skuteczną obroną. W 56. minucie dobry strzał oddał Stokes, ale bardzo dobrze interweniował Dusan Kuciak.

Kilka chwil później Legia Warszawa popisał się znakomitą akcją. Piłkę w narożniku miał Ivica Vrdoljak, który wpadł w pole karne Celtiku. Futbolówkę otrzymał Żyro, który od razu świetnie uruchomił wbiegającego Kucharczyka, a ten minął Forstera i podwyższył wynik na 2:0!

W kolejnych minutach tempo meczu wyraźnie spadło, a The Bhoys nie starali się nawet specjalnie atakować bramki Kuciaka. Legia Warszawa w dwumeczu z Celtikiem Glasgow odniosła dwa bardzo przekonujące zwycięstwa i pewnie awansowała do ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów!

Celtic Glasgow - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
0:1 - Żyro 36'
0:2 - Kucharczyk 60'

Celtic Glasgow: Fraser Forster, Adam Matthews, Mikael Lustig (58' Leigh Griffiths), Virgil van Dijk, Emilio Izaguirre, Callum McGregor, Nir Biton, Charlie Mulgrew, Stefan Johansen, Kris Commons (71' Teemu Pukki), Anthony Stokes (70' James Forrest).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak, Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski, Michał Żyro (86' Bartosz Bereszyński), Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk (75' Jakub Kosecki), Miroslav Radović, Ondrej Duda (86' Helio Pinto).

Żółte kartki: van Dijk, Johansen (Celtic) oraz Radović (Legia)