Napastnik Chelsea kontuzjowany, może stracić początek sezonu

Pechowo zakończył się dla Didiera Drogby występ w sparingowym spotkaniu z Ferencvarosem Budapeszt. 36-latek doznał kontuzji i nie wiadomo czy będzie gotów na inaugurację Premier League.

Szymon Mierzyński

W pojedynku rozgrywanym na Węgrzech Iworyjczyk pojawił się w podstawowym składzie The Blues, ale już w 28. minucie musiał opuścić boisko. Pierwsze diagnozy mówią o skręceniu kostki.

Za Didiera Drogbę na murawie pojawił się Oscar, a Chelsea zwyciężyła ostatecznie 2:1, choć do przerwy - po trafieniu Zoltana Gery - prowadzili gospodarze. W 51. minucie wyrównał Ramires, a w końcówce decydującego gola zdobył Cesc Fabregas.
Pierwsze spotkanie ligowe czeka The Blues w poniedziałek 18 sierpnia. Zagrają wówczas na wyjeździe z Burnley. Jeśli doświadczony napastnik do tego czasu nie wyleczy kontuzji, to jedyną alternatywą dla Diego Costy (najprawdopodobniej właśnie on wybiegnie w podstawowej jedenastce) będzie Fernando Torres. W klubie nie ma już bowiem Samuela Eto'o oraz Demby Ba.

Samir Nasri: Transfery do ligowych rywali? Nie rozumiem pretensji i ja nie żałuję