Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Grzegorz Krychowiak jako pierwszy wsparł Legię

[tag=3863]Grzegorz Krychowiak[/tag] jest pierwszym reprezentantem Polski, który publicznie stanął w obronie Legii Warszawa po decyzji UEFA o ukaraniu mistrzów Polski walkowerem za występ Bartosza Bereszyńskiego.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

24-letni pomocnik Sevilli FC, w barwach której we wtorek wieczorem stanie do walki o Superpuchar Europy, dał Legii wyraz wsparcia na Twitterze i wyraził nadzieję, że Komisja Odwoławcza UEFA zmieni decyzji Komitetu Dyscyplinarnego UEFA o ukaraniu mistrzów Polski walkowerem za występ nieuprawnionego do gry Bartosza Bereszyńskiego w rewanżowym meczu III rundy el. Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow. Krychowiak jest pierwszym reprezentantem Polski i co za tym idzie nieanonimowym w piłkarskim świecie polskim piłkarzem, który publicznie stanął w obronie Legii.


- Przez kilka ostatnich dni z niepokojem śledziliśmy decyzje podejmowane przez europejskie autorytety. Wierzymy, że najważniejszym elementem tego sportu jest wynik wypracowany w uczciwej walce na boisku, zgodnie z hasłem UEFA: "Futbol przede wszystkim" - pisze Krychowiak na Twitterze.

- Jesteśmy odpowiedzialni za losy tego sportu i powinniśmy chronić dla przyszłych pokoleń piękne dziedzictwo piłki nożnej oparte o wyższe wartości. Miejmy nadzieję, że decyzje podejmowane w najbliższych dniach będą respektowały ducha gry, która zaczyna się i kończy na boisku. Dołącz do nas, jeśli wspierasz futbol zjednoczony wokół idei fair play i szacunku - dodaje reprezentant Polski.

Krychowiak dołączył tym samym do akcji Legii #NiechWygraFutbol, w ramach której stołeczny klub wystosował list otwarty do piłkarskiego środowiska na świecie.

Pozostali reprezentanci Polski grający za granicą powinni dołączyć do Grzegorza Krychowiaka i okazać wsparcie Legii Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×