Ligue 1: Olympique Lyon pokonany, Kamil Grosicki opuścił boisko z kontuzją

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Toulouse FC bez Dominika Furmana w składzie dość nieoczekiwanie pokonał u siebie Olympique Lyon. Efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze Stade Rennes.

Kamil Grosicki przed tygodniem wszedł do gry dopiero na ostatni kwadrans, a Stade Rennes przegrało 0:2 z Olympique Lyon. Tym razem reprezentant Polski znalazł się w wyjściowej "11", jednak już w 34. minucie został zmieniony. Powodem okazała się kontuzja pleców skrzydłowego.

"Grosika" zastąpił Paul-Georges Ntep, który później dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Rennes odniosło przekonujące zwycięstwo nad słabym kadrowo Evian Thonon Gaillard.

Jak już informowaliśmy, Dominik Furman ponownie znalazł się poza kadrą meczową Toulouse FC. Jego koledzy pozytywnie zaskoczyli i sprawili małą niespodziankę, pokonując Les Gones. Podopieczni Alaina Casanovy już przed przerwą zdobyli dwa gole, a Lyon odpowiedział jedynie trafieniem Alexandre'a Lacazette'a. [ad=rectangle] W piątek w szczęśliwych okolicznościach wygrali piłkarze OSC Lille. Bramkę z rzutu karnego zdobył wypożyczony z Liverpoolu Divock Origi. Kłopot w tym, że arbiter dyktując jedenastkę, popełnił ewidentny błąd i pomógł trzeciej drużynie minionego sezonu w pokonaniu beniaminka, SM Caen.

Bez punktów pozostaje RC Lens, który w doliczonym czasie gry stracił remis w konfrontacji ze zdobywcą Pucharu Francji z ostatniego sezonu.

Wyniki spotkań 2. kolejki Ligue 1:

RC Lens - EA Guingamp 0:1 (0:0)

0:1 - Douniama 90+1'

Stade Rennes - Evian TG 6:2 (3:1) 1:0 - Toivonen 7' 1:1 - Wass 35' 2:1 - Mexer 40' 3:1 - Mexer 43' 4:1 - Toivonen 56' 5:1 - N'Tep 76' 5:2 - Wass 82' 6:2 - N'Tep 87'

FC Lorient - OGC Nice 0:0

FC Metz - FC Nantes 1:1 (1:1) 0:1 - Veretout 3' 1:1 - N'Gbakoto 12'

Toulouse FC - Olympique Lyon 2:1 (2:0) 1:0 - Akpa Akpro 10' 2:0 - Ben Yedder 45' 2:1 - Lacazette 76'

SM Caen - OSC Lille 0:1 (0:0)

0:1 - Origi (k.) 69'