Primera Division: Pewne zwycięstwo Valencii, sędzia znów się nie popisał

Ponownie potwierdziło się, że sędziowanie w Hiszpanii pozostawia wiele do życzenia. Tym razem trójka arbitrów namieszała w starciu Valencii z Malagą.

W pierwszej kolejce Malaga zgarnęła trzy punkty w meczu z Athletic Bilbao, po tym jak sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki i nie widział ewidentnego faulu na rzut karny dla rywali. Po tygodniu karma się odwróciła i tym razem arbiter stanął na przeszkodzie Andaluzyjczykom. Podopieczni Javiera Gracii do 27. minuty prezentowali się lepiej od Valencii, ale wtedy za lekki faul w środkowej strefie boiska niespodziewanie bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał gracz gości, Sergi Darder.

[ad=rectangle] Grające w przewadze Nietoperze szybko wykorzystały szansę, a gola na swoim koncie zapisał Paco Alcacer, który w piątek otrzymał swoje pierwsze powołanie od selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Tuż przed przerwą rzut karny na raty wykorzystał Dani Parejo (w zeszłym tygodniu tak samo bramkę zdobyła właśnie Malaga), a strzelanie po zmianie stron zakończył Pablo Piatti, wykorzystując asystę Alcacera. Przy stanie 2:0 dla Valencii katastrofalny błąd popełnił sędzia liniowy, który nie uznał bramki dla Malagi autorstwa Juanmiego, choć o metr bliżej do bramkarza stał jeden z defensorów Valencii.

Na inaugurację 1. kolejki komplet oczek zgarnął również zespół Getafe, który pokonał Almerię 1:0.

Piątkowe mecze 2. kolejki Primera Division:

Getafe CF - UD Almeria 1:0 (1:0) 1:0 - Vazquez 29'

Valencia CF - Malaga CF 3:0 (2:0) 1:0 - Alcacer 31' 2:0 - Parejo 45' 3:0 - Piatti 51'

Czerwona kartka: Sergi Darder /27'/ (Malaga).