Primera Division: Tytoń na ławce, Krychowiak aktywny. "Polski" mecz dla Sevilli

Sevilla pokonała w meczu wyjazdowym Elche. Dobre spotkanie zaliczył Grzegorz Krychowiak. Przemysław Tytoń pojedynek obejrzał z ławki rezerwowych.

Michał Piegza
W meczu z dużo wyżej notowaną Sevillą Przemysław Tytoń zasiadł na ławce rezerwowych. W podstawowym składzie gości wyszedł Grzegorz Krychowiak i po raz kolejny należał do wyróżniających się piłkarzy. Polak w spotkaniu był często faulowany, ale na szczęście bez kontuzji dotrwał na placu gry do ostatniego gwizdka arbitra.
W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze. Jednak niewiele z tego wynikało. Dobrą okazję na objęcie prowadzenia stworzyli sobie za to goście. W 13. minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Aleix Vidal, ale dobrze obronił Manu Herrera.

Po zmianie stron dużo lepiej zagrali przyjezdni. Dwie okazje zmarnował Krychowiak, którego strzał w 50. minucie doskonale obronił bramkarz. Chwilę później reprezentant Polski minimalnie przestrzelił, przymierzając sprzed pola karnego.

Sevilla objęła prowadzenie w 59. minucie, gdy po dośrodkowaniu w pole karne błąd popełnił bramkarz gospodarzy. Futbolówkę przejął Carlos Bacca i wbił do siatki.

Po stracie gola gospodarze starali się odrobić straty, ale piłkarze Sevilli na niezbyt wiele im pozwalali. W 72. minucie przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Z bocznej linii pola karnego dośrodkował Daniel Suarez, a Kevin Gameiro okazał się szybszy od bramkarza i z trzech metrów wbił piłkę do bramki.

Strata drugiego gola podłamała gospodarzy. Piłkarze Elche wprawdzie do końca walczyli o zdobycie honorowego gola, ale gracze Sevilli do końca potrafili zachować czyste konto.

Drugie ligowe zwycięstwo z rzędu zanotowało Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne bez większych problemów rozprawili się z Almerią 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Ikechukwu Uche.

Elche CF - Sevilla FC 0:2 (0:0)
0:1 - Bacca 59'
0:2 - Gameiro 72'

Elche CF: Manu Herrera - David Lomban, Enzo Andia Roco, Damian Suarez (71' Faycal Fajr), Eudard Albacar, Ferran Corominas, Pedro Mosquera (78' Adrian Gonzalez), Victor Rodriguez, Alvaro (62' Garry Rodrigues), Alonso Angel, Cristian Herrera.

Sevilla FC: Beto - Coke (46' Diogo Figueiras), Daniel Carrico, Benoit Tremoulinas, Gerard Deulofeu (62' Kevin Gameiro), Denis Suarez, Aleix Vidal, Grzegorz Krychowiak, Nicolas Pareja, Stephane M'Bia (82' Vicente Iborra), Carlos Bacca.

Żółte kartki: Angel, Alvaro, Suarez, Mosquera, Rodrigues (Elche) oraz Coke, M'Bia (Sevilla).

Sędzia: Eduardo Prieto.

Villarreal CF - UD Almeria 2:0 (1:0)