Kanonada przy Bukowej - relacja z meczu GKS Katowice - Dolcan Ząbki

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Dolcan Ząbki z wysokiego "C" rozpoczął mecz przy Bukowej. Po szalonej pogoni w drugiej połowie GKS Katowice był bliski doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie gospodarzom zabrakło czasu.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz w Katowicach dla GieKSy rozpoczął się fatalnie. Po nieco ponad kwadransie gry śląska drużyna przegrywała bowiem już 0:3. Najpierw nie najlepiej zachował się wracający do składu gospodarzy Antonin Bucek, który nie utrzymał piłki po strzale rywala, co wykorzystał Kamil Mazek dobijając futbolówkę do pustej bramki. [ad=rectangle] Kilkadziesiąt sekund później Czech musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Tym razem Tomasz Chałas w polu karnym gospodarzy ograł obrońcę katowiczan i strzałem w długi róg skierował piłkę do siatki. Kiedy w 17. minucie kolejny raz piłkę przed siebie odbił Bucek, a gola zdobył Rafał Grzelak - wydawało się, że jest po meczu.

Po trzech potężnych ciosach piłkarze GKS-u długo nie umieli zebrać się do kupy. W grze drużyny Kazimierza Moskala dominowała niedokładność zarówno w destrukcji, jak i w grze pod bramką rywala.

Do roboty zawodnicy GieKSy wzięli się dopiero po przerwie, a sygnał do ataku dał im... Chałas, który był centymetry od zdobycia czwartej bramki dla gości z Ząbek. Po jego strzale piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce bramki katowiczan.

Chwilę później straty miejscowych do dwóch bramek zmniejszył Grzegorz Goncerz, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym Dolcanu. Najskuteczniejszy strzelec I ligi po raz drugi powinien trafić do siatki w 83. minucie gry, kiedy świetnym zagraniem obsłużył go Rafał Pietrzak, ale "Gonzo" zamiast do bramki trafił wprost w interweniującego Rafała Leszczyńskiego.

Goncerz i tak mecz kończył z dubletem na koncie, znów zachowując najwięcej trzeźwego umysłu w polu karnym gości, ale na doprowadzenie do wyrównania gospodarzom zabrakło już czasu.

GKS Katowice - Dolcan Ząbki 2:3 (0:3) 0:1 - Kamil Mazek 9' 0:2 - Tomasz Chałas 10' 0:3 - Rafał Grzelak 17' 1:3 - Grzegorz Goncerz 58' 2:3 - Grzegorz Goncerz 87'