Zmiennik Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium nie zagra aż do końca roku

Pep Guardiola będzie musiał radzić sobie bez drugiego z nominalnych napastników Bayernu Monachium. Claudio Pizarro został siódmym obecnie niezdolnym do gry piłkarzem mistrza Niemiec.

Konrad Kostorz
Podczas treningu Bayernu Monachium Claudio Pizarro doznał kontuzji mięśnia uda, a badania wykazały, że czeka go kilkutygodniowa przerwa w treningach. Jak podaje Bild, 36-latek nie ma szans na powrót do gry jeszcze w tym roku (zespół rozegra ostatni mecz 20 grudnia) i będzie do dyspozycji Pepa Guardioli dopiero począwszy od rundy wiosennej.
- To oczywiście dla mnie bardzo przygnębiająca wiadomość. Trzymam kciuki za drużynę, licząc, że podtrzyma dobrą serię. Jestem przekonany, iż beze mnie Bayern będzie punktował zarówno w Bundeslidze, jak i w Lidze Mistrzów - przyznał Peruwiańczyk, cytowany przez abendzeitung-muenchen.de.

Pizarro wziął w tym sezonie udział w dziewięciu pojedynkach Bayernu, ale tylko raz znalazł się w wyjściowej jedenastce, przegrywając na co dzień rywalizację z Robertem Lewandowskim. Zdobył jednego gola - w meczu I rundy Pucharu Niemiec z Preussen Muenster (4:1).

Dodajmy, że poważne kontuzje leczą obecnie Thiago Alcantara, Holger Badstuber i Javi Martinez, a także Pepe Reina, Tom Starke. Z kolei Bastian Schweinsteiger stopniowo wznawia treningi i zacznie występować dopiero w drugiej połowie listopada.

Arjen Robben gwarantem zwycięstw Bayernu, wszystkie wpadki pod nieobecność Holendra