Komisja Ligi zdyskwalifikowała Roberta Podolińskiego i Tomasza Jodłowca

Komisja Ligi Ekstraklasy SA zdyskwalifikowała trenera Cracovii Roberta Podolińskiego i zawodnika Legii Warszawa Tomasza Jodłowca, w związku z ich zachowaniem podczas meczów 15. kolejki T-ME.

Robert Podoliński podczas dwóch najbliższych meczów Cracovii w T-ME z Górnikiem Zabrze i Legią Warszawa nie będzie mógł pełnić żadnych oficjalnych funkcji. To kara za zachowanie, którego dopuścił się wobec sędziego ostatniego spotkania z PGE GKS Bełchatów (1:1). Bartosz Frankowski był zmuszony usunąć trenera Pasów z ławki rezerwowych, co jest równoznaczne z otrzymaniem czerwonej kartki. Podobna kara spotkała też opiekuna bramkarzy Cracovii Mariusza Liberdę. [ad=rectangle] Pomocnik Legii Warszawa Tomasz Jodłowiec został zdyskwalifikowany na trzy spotkania w związku z czerwoną kartką, jaką otrzymał podczas meczu z Pogonią Szczecin za "gwałtowne, agresywne zachowanie - uderzenie przeciwnika pięścią w plecy".

Komisja Ligi uwzględniła natomiast protest Śląska Wrocław w sprawie żółtej kartki pokazanej Krzysztofowi Danielewiczowi podczas meczu Wisła - Śląsk. Sędzia główny zawodów Krzysztof Jakubik w pomeczowym sprawozdaniu sędziowskim zawarł wyjaśnienie, że napomnienie zostało omyłkowo udzielone Danielewiczowi zamiast Tomowi Hateleyowi.