Kontuzja Artura Jędrzejczyka w meczu Ligi Europejskiej, Polak zniesiony na noszach

Polski obrońca nie zdołał dokończyć pojedynku 5. kolejki Ligi Europejskiej pomiędzy FK Krasnodar a OSC Lille wskutek doznanej kontuzji.

Konrad Kostorz
W 45. minucie rywalizacji Artur Jędrzejczyk ucierpiał w starciu z napastnikiem OSC Lille Nolanem Roux. Doznał kontuzji kolana i długo nie podnosił się z murawy. Ostatecznie został z niej zniesiony na noszach.
Niezbędna okazała się zmiana, której szkoleniowiec FK Krasnodar dokonał jeszcze przed przerwą, wprowadzając do gry Alaksandra Martynowicza. Rywalizacja Rosjan z Francuzami zakończyła się ostatecznie remisem 1:1, który przekreśla szanse zespołu Aleha Konanaua na awans do 1/16 finału.

Jędrzejczyk jest podstawowym defensorem FK Krasnodar, a czwartkowy mecz był już jego 24. występem w bieżącym sezonie. We wcześniejszych potyczkach Ligi Europejskiej nie opuścił ani minuty.

Przypomnijmy, że reprezentant Polski trafił do rosyjskiego klubu w 2013 roku z Legii Warszawa za 2,2 mln euro. Regularnie występuje w kadrze, w niedawnych pojedynkach ze Szkocją i Gruzją zagrał w pełnym wymiarze czasowym.