Gol Emmanuela Olisadebe na wagę zwycięstwa

W niedzielę odbyły się mecze 30. kolejki chińskiej ekstraklasy. W ostatniej serii spotkań tegorocznego sezonu zespół Henan Jianye zmierzył się przed własną publicznością z wyżej notowanym rywalem - Shaanxi Chanba. Kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami zaciętego pojedynku.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie miejscowych pojawił się były reprezentant naszego kraju - Emmanuel Olisadebe. Zdobył on w 31. minucie prowadzenie dla swojej drużyny. W pole karne Shaanxi Chanba została posłana centra. Pomocnik Cao Huan starał się wybić futbolówkę, lecz zrobił to tak niefortunnie, iż przejął ją Olisadebe. Nigeryjczyk z polskim paszportem przymierzył z 7 metrów w róg bramki - 1:0.

Mecz zakończył się zwycięstwem Henan Jianye. Olisadebe opuścił boisko w doliczonym czasie gry. W 93. minucie spotkania na murawie zastąpił go pomocnik Zou You. Klub byłego reprezentanta Polski zakończył rozgrywki na 10. miejscu w tabeli.

Henan Jianye - Shaanxi Chanba 1:0 (1:0)
1:0 - Olisadebe 31'