Bundesliga: Eugen Polanski ładnym strzałem pokonał reprezentanta Niemiec, asysta Artura Sobiecha

Pomocnik TSG 1899 Hoffenheim pokonał reprezentanta Niemiec, a jego zespół przerwał serię porażek, wygrywając na własnym terenie emocjonujący i obfitujący w gole pojedynek z Hannoverem 96.

Konrad Kostorz
Drużyna Markusa Gisdola wypadła za ścisłej czołówki po trzech przegranych spotkaniach z rzędu. Mobilizacja w szeregach Hoffenheim była ogromna i przełożyła się na niezłą grę, zwłaszcza w ofensywie.
Wynik otworzył strzałem z rzutu wolnego Pirmin Schwegler, a w 37. minucie znakomite podanie Jin-Su Kima wykończył Kevin Volland. Chwile nieuwagi w obronie sprawiły jednak, że Hannover złapał kontakt po "główce" Larsa Stindla, a po zmianie stron doprowadził do wyrównania - Jimmy Briand idealnie obsłużył Joselu i Hiszpan nie mógł spudłować.Podrażnione Wieśniaki rzuciły się do ataków i odzyskały przewagę! W 59. minucie debiutanckiego gola w tym sezonie zdobył Eugen Polanski. Były reprezentant Polski mimo, że był kryty, precyzyjnie przymierzył z ponad 20 metrów, przenosząc piłkę nad bramkarzem niemieckiej kadry Ronem-Robertem Zielerem. Trafienie "Ojgena" było ozdobą pojedynku na Rhein-Neckar Arena.
Eugen Polanski nie występuje już w reprezentacji, ale utrzymuje solidną formę Eugen Polanski nie występuje już w reprezentacji, ale utrzymuje solidną formę
Na 4:2 po rzucie rożnym trafił Niklas Suele, ale na tym emocje się nie zakończyły. Die Roten walczyli do końca i zdołali zmniejszyć straty. Wprowadzony w 84. minucie Artur Sobiech przejął piłkę po złym wyrzucie Olivera Baumanna, by po chwili dograć do stojącego przed bramką i nieobstawionego Stindla, któremu pozostało dostawić stopę.

Hoffenheim powróciło do otwartego, radosnego futbolu z poprzedniego sezonu, który niezbyt często przynosi rezultaty. W pierwszych 9 meczach sezonu drużyna Gisdola straciła 7 goli, a w ostatnich 4 występach aż 14!

TSG 1899 Hoffenheim - Hannover 96 4:3 (2:1)
4:3 - Stindl 86'

Hoffenheim: Baumann - Beck, Suele, Bicakcić, Kim - Schwegler (72' Strobl), Polanski - Volland, Firmino, Zuber (61' Elyounoussi) - Schipplock (81' Rudy).

Hannover: Zieler - Sakai (46' Prib), Marcelo, Schulz, Albornoz - Schmiedebach (84' Sobiech), Gulselam - Briand (75' Bittencourt), Stindl, Kiyotake - Joselu.

TABELA BUNDESLIGI ->>>

Bundesliga: Bayern zwycięski, ale "Lewy" nieskuteczny. Derbowy popis Bayeru i hat-trick "Huntera"