Holandia: Asysta Arkadiusza Milika, reprezentant Polski zwyzywany w Hadze

W niedzielnym meczu 14. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam zremisował na wyjeździe 1:1 z ADO Den Haag, a asystę przy golu swojego zespołu zaliczył Arkadiusz Milik.

Maciej Kmita
Polak po raz czwarty z rzędu znalazł się w wyjściowym składzie Ajaksu i to ciągłość w grze, jakiej w tym sezonie jeszcze nie miał. W 8. minucie odwdzięczył się Frankowi de Boerowi za zaufanie, zaliczając asystę przy trafieniu Davy'ego Klaasena. Po centrze Ricardo Kishny z lewego skrzydła Milik przytomnie zgrał piłkę wbiegającemu w drugie tempo koledze, który uderzył prosto z powietrza tak, że bramkarz gospodarzy nie miał szans na interwencję.
Mistrzom Holandii nie udało się utrzymać prowadzenia. W 85. minucie Jaspera Cillessena strzałem z siedmiu metrów pokonał Michiel Kramer, czyli najlepszy strzelec holenderskiej ligi w tym sezonie - bramka strzelona Ajaksowi jest jego 10.

Milik przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka i to jego trzeci z rzędu, a szósty w sezonie, występ w pełnym wymiarze czasowym. Jego ligowy dorobek to osiem rozegranych spotkań, sześć bramek i jedna asysta.

Przez stratę punktów w Hadze mistrzowie Holandii zaprzepaścili szansę na wskoczenie na pozycję lidera Eredivisie. Gdyby drużyna De Boera sięgnęła po trzy punkty, wyprzedziłaby o jedno "oczko" PSV Eindhoven, którego spotkanie 14. serii z Feyenoordem Rotterdam zostało przeniesione na wtorek ze względu na to, że czwartkowy mecz 5. kolejki Ligi Europejskiej Estoril Praia - PSV został przerwany w 46. minucie i dokończony w piątek.

Podczas niedzielnego spotkania kibice ADO, którzy od wielu lat przyjaźnią się z fanami Legii Warszawa, oddali cześć tragicznie zmarłym w drodze powrotnej z Lokeren sympatykom Wojskowych. Na trybunach pojawił się transparent dedykowany dwóm kibicom Legii, którzy zginęli w wypadku samochodowym.

Z drugiej strony w czasie I połowy meczu w Hadze publika zwyzywała Arkadiusza Milika. Reprezentant Polski musiał wysłuchiwać dobrze znanej z rodzimych stadionów przyśpiewki w ojczystym języku: "Milik! Co? Ty k***".

ADO Den Haag - Ajax Amsterdam 1:1 (0:1)
0:1 - Klaassen 8'
1:1 - Kramer 85'

Arkadiusz Milik: Chciałbym zostać w Ajaksie