Ligue 1: Grad goli, klęska drużyny Kamila Grosickiego

Aż piętnaście goli padło w wieczornych spotkaniach 17. kolejki Ligue 1. Najefektowniej triumfowało Montpellier HSC, które rozgromiło na wyjeździe Stade Rennes aż 4:0.

Szymon Mierzyński
Ekipa Kamila Grosickiego (Polak leczy aktualnie złamanie ręki) była wyżej notowana, dlatego sobotnia klęska to dla niej wynik kompromitujący. Goście, mimo zainkasowania kompletu oczek, wciąż są w tabeli za zespołem Philippe'a Montaniera.Do ścisłej czołówki przedarły się Girondins Bordeaux i AS Saint-Etienne. Ci pierwsi w starciu z FC Lorient aż dwukrotnie musieli odrabiać straty, jednak dublet Cheicka Diabate w odstępie zaledwie dwóch minut zapewnił im sukces. Drużyna Christophe'a Galtiera pokonała natomiast zamykającą stawkę Bastię.
W spotkaniu SM Caen z OGC Nice zanosiło się na niespodziankę, lecz po przerwie wyżej notowani przyjezdni zdobyli dwie bramki i z wyniku 2:1 zrobiło się 2:3. Efekt? Ekipa z Normandii wciąż ma na koncie zaledwie 14 oczek.