Olivier Giroud zawieszony na trzy mecze

Napastnik Arsenalu Londyn Olivier Giroud nie wystąpi w trzech najbliższych meczach Premier League - to kara, jaką na Francuza nałożyła angielska FA.

Maciej Kmita

28-letni snajper Kanonierów został ukarany za niesportowe zachowanie, jakiego dopuścił w piątkowym spotkaniu 18. kolejki Premier League z QPR (2:1). W 53. minucie gry uderzył głową Neduma Onuohę, za co sędzia pokazał mu czerwoną kartkę, a teraz federacja rozszerzyła dyskwalifikację na trzy mecze.

Oznacza to, że Francuz nie wystąpi w niedzielnych derbach Londynu z West Ham United oraz w kolejnych spotkaniach z Southampton (1 stycznia) i Hull City (4 stycznia).

To kolejna dłuższa przerwa Giroud, który wcześniej pauzował od końca sierpnia do ostatniego tygodnia listopada z powodu złamania kostki. Jego bilans w bieżącym sezonie to 11 występów, w których zdobył sześć bramek.

Premier League: Arsenal najadł się strachu, ale wygrał, Olivier Giroud antybohaterem