Primera Division: Klub Tytonia przerwał passę Villarreal, porażka Malagi

Ostatnia ekipa w tabeli zdołała zatrzymać Villarreal, choć po kilkunastu minutach przegrywała już 0:2. Niespodziewanie punkty straciła również inna ekipa z czołówki - Malaga.
Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po pięciu zwycięstwach z rzędu wydawało się, że Villarreal nie będzie miało większych problemów z pokonaniem ostatniej ekipy w tabeli, Elche. Dodatkowo po 17. minutach Żółte Łodzie Podwodne prowadziły już 2:0, a Przemysław Tytoń wyjmował piłkę z siatki po strzałach Luciano Vietto oraz Ikechukwu Uche. Outsiderzy zdołali jednak wyrównać jeszcze przed zmianą stron! Kibice więcej bramek już nie zobaczyli i Villarreal spadło na 6. miejsce w tabeli.

Po trzech zwycięstwach z rzędu niespodziewanie w derbach Andaluzji przegrała Malaga. Ekipa Javi Gracii na własnym boisku uległa Almerii 1:2, a dublet ustrzelił Izraelczyk z polskim paszportem Tomer Hemed.

Dopiero w 89. minucie na boisku pojawił się Cezary Wilk. Jego Deportivo La Coruna pokonało u siebie Athletic Bilbao i oddaliło się od strefy spadkowej.

Elche CF - Villarreal CF 2:2 (2:2)
0:1 - Vietto 12'
0:2 - Uche 17'
1:2 - Jonathas 26'
2:2 - Victor Rodriguez 35'

Deportivo La Coruna - Athletic Bilbao 1:0 (1:0)
1:0 - Cavaleiro 24'

Malaga CF - UD Almeria 1:2 (0:1)