Puchar Króla: Nieudany pościg Levante, Malaga w ćwierćfinale rozgrywek

Niespodziewanie ogromne emocje mieliśmy w końcówce drugiego wtorkowego spotkania 1/8 finału Pucharu Króla. Ostatecznie do kolejnej rundy awansowała Malaga.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym meczu Malaga pokonała u siebie Levante 2:0 i to ona była faworytem również w rewanżu. Ekipa z Walencji jest w fatalnej dyspozycji, spadła do strefy spadkowej w lidze i mało kto stawiał na gospodarzy wtorkowego spotkania.

[ad=rectangle]

Już po pierwszej połowie Andaluzyjczycy prowadzili 2:0 i Levante potrzebowało aż 5 bramek do awansu. Niespodziewanie miejscowi rzucili się do ataku, a największy w tym udział miał David Barral, który już kwadrans po wejściu miał na koncie dublet. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Juanfran, a w 90. minucie znów do siatki trafił Barral! Tym razem zagrał jednak ręką, bramka nie została uznana, a napastnik wyleciał z boiska.

W ćwierćfinale Malaga zagra ze zwycięzcą dwumeczu Celta Vigo - Athletic Bilbao (w pierwszym meczu Baskowie wygrali na wyjeździe 4:2). Przypomnijmy, że w drabince Andaluzyjczyków na kogoś z "wielkiej trójki" można trafić dopiero w finale.

Levante UD - Malaga CF 3:2 (0:2) 0:1 - Horta 22' 0:2 - Recio 38' 1:2 - David Barral 71' 2:2 - David Barral 74' 3:2 - Juanfran 85'

Czerwona kartka: David Barral /90+1', za drugą żółtą/ (Levante).

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Malaga.

Pary ćwierćfinałowe: 1. Malaga - Celta / Athletic 2. Espanyol - Granada / Sevilla 3. FC Barcelona / Elche - Real Madryt / Atletico Madryt 4. Villarreal / Real Sociedad - Almeria / Getafe

Pary półfinałowe: Zwycięzca ćwierćfinału numer 1 - Zwycięzca ćwierćfinału numer 2 3 - 4