Sparingowo: Lech Poznań pokonał drużynę Janusza Gola

Lech Poznań w kolejnym meczu sparingowym pokonał Amkar Perm 2:0. Kolejorz wystąpił w eksperymentalnym i odmłodzonym składzie.

Michał Jankowski
Trener Maciej Skorża zdecydował się złożyć wyjściowy skład z zawodników, którzy póki co mają mniejsze szansę na grę w podstawowej jedenastce w lidze. Szanse otrzymało sporo młodych graczy i niektórzy z nich pokazali się z bardzo dobrej strony.Na szczególne uznanie zasługuje Krystian Sanocki. 18-letni pomocnik nie bał się przebojowej gry i w dużej mierze miał zasługi przy pierwszej bramce. Po dobrej akcji zagrał do Zaura Sadajewa, który został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił David Holman. Nieco później Lech miał kolejny rzut karny. Tym razem faulowany był właśnie Krystian Sanocki. Do piłki znów podszedł Węgier, ale tym razem trafił w poprzeczkę.
Drugi gol dla poznaniaków padł po przerwie i był autorstwa Dariusza Formelli. Dobrze zachował się Sadajew, który wygrał walkę o piłkę, wbiegł w pole karne i spod linii końcowej wycofał piłkę do Formelli, a ten pokonał bramkarz rosyjskiego klubu. Mimo iż lechici wygrali mecz w regulaminowym czasie, to znów odbyła się seria rzutów karnych. Poznaniacy z pewnością chcą poćwiczyć ten element gry, stąd taka decyzja. W tym elemencie gry lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali 5:6. Jedyną jedenastkę zepsuł... Maciej Gostomski, bramkarz Kolejorza.

Warto odnotować, że do składu Lecha po rehabilitacji powrócił Szymon Pawłowski, który na boisku pojawił się w 70. minucie. W drużynie Amkara zagrał Janusz Gol.

Kolejny sparing lechici rozegrają już w czwartek z Lewski Sofia. W tym spotkaniu zagrają głównie zawodnicy bliżsi pierwszego składu.

Lech Poznań - Amkar Perm 2:0 (1:0)
1:0 - David Holman (k.) 18'
2:0 - Dariusz Formella 52'

W 39. minucie David Holman (Lech Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).

Skład Lecha: Maciej Gostomski (46' Krzysztof Kotorowski) - Jan Bednarek, Tamas Kadar, Antonijs Cernomordijs (70' Marcin Kamiński), Barry Douglas, Szymon Drewniak, Jakub Serafin (60' Marcin Gawron), Krystian Sanocki (70' Szymon Pawłowski), David Holman, Dariusz Formella (70' Dawid Kownacki), Zaur Sadajew.