Puchar Francji: Kamil Grosicki wrócił do gry po długiej przerwie! Bez niespodzianki w Monaco

Reprezentant Polski po niespełna trzech miesiącach przerwy wystąpił w oficjalnym meczu. Powrotu do gry nie zaliczy do udanych, ponieważ Stade Rennes uległ AS Monaco i odpadł z Pucharu Francji.

Konrad Kostorz
Kamil Grosicki w rozegranym 14 listopada ubiegłego roku meczu reprezentacji Polski z Gruzją (4:0) złamał rękę. Według pierwszych prognoz pomocnik Stade Rennes miał pauzować przez około trzy miesiące i przewidywania te potwierdziły się. "Grosik" wznowił treningi w połowie stycznia, a do gry powrócił 11 lutego, wchodząc na murawę w 73. minucie spotkania z AS Monaco w miejsce Pedro Henrique.
Nasz rodak nie był w stanie odmienić losów rywalizacji na Stade Louis II i ekipa Philippe'a Montaniera pożegnała się z rozgrywkami. W ćwierćfinale Coupe de France obok Monaco są już także: Paris Saint-Germain, EA Guingamp, US Boulogne, AS Saint-Etienne, AJ Auxerre oraz US Concarneau, a o ostatnią pozycję powalczą w czwartek FC Metz ze Stade Brest.

Dodajmy, że Stade Rennes w tabeli Ligue 1 zajmuje obecnie 12. pozycję, a w najbliższej kolejce zmierzy się z Toulouse FC (14 lutego). Później Grosickiego i spółkę czekają pojedynki z Girondins Bordeaux, RC Lens i FC Metz.