Rumunia: Kolejny gol Kamila Bilińskiego

Kamil Biliński nie zwalnia tempa. W piątkowym meczu 20. kolejki rumuńskiej ekstraklasy z Targu Mures (1:2) polski napastnik Dinama Bukareszt zdobył swoją 11. ligową bramkę w sezonie.

Maciej Kmita

Biliński znalazł się w wyjściowym składzie Dinama, a w 43. minucie dał swojej drużynie prowadzenie 1:0. Od 59. minuty jego ekipa grała w "10" po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Ricardo Machado, a gospodarze wykorzystali osłabienie Dinama i odwrócili losy meczu na swoją korzyść, wygrywając 2:1.

Biliński ma na koncie już 11 ligowych trafień i trzy gole w krajowych pucharach, dzięki czemu jest najskuteczniejszym graczem Dinama w sezonie. Od lidera klasyfikacji strzelców rumuńskiej ekstraklasy dzieli go tylko jedna bramka.

AS Targu Mures - Dinamo Bukareszt 2:1 (0:1)
0:1 - Biliński 43'
1:1 - Muresan 65'
2:1 - Muresan 73'