Copa del Rey: Barcelona i Racing bliżej ćwierćfinału

W pierwszych meczach 1/8 Copa del Rey najciekawiej zapowiadał się pojedynek zwycięzcy poprzedniej edycji - Sevilli z wicemistrzem Hiszpanii - FC Barceloną. W Andaluzji padł rezultat 1:1, który większe szanse na awans daje podopiecznym Franka Rijkaarda. Taki sam wynik mieliśmy w Saragossie, gdzie tamtejszy Real zremisował z Racingiem Santander. Euzebiusz Smolarek zagrał przez pierwsze 45 minut.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W pojedynku na szczycie obie ekipy tym razem nie wystawiły w pełni rezerwowego składu. W pierwszej połowie zarówno miejscowi, jak i przyjezdni kilkukrotnie zaatakowali rywala, co poskutkowało po jednym trafieniu. Po przerwie znacznie lepszą drużyną byli gospodarze, którzy przez większość czasu próbowali stworzyć sobie okazje pod bramką Barcelony. W środowy wieczór dobrze jednak spisywała się defensywa wicelidera, która uchroniła zespół przed porażką.

Ponownie od pierwszego gwizdka wystąpił Ebi. Polak jednak niezbyt często straszył swoimi rajdami rywali i w przerwie meczu, przy stanie 1:0 dla Saragossy, został zmieniony przez Jorge Lopeza. Remis uratował na kwadrans przed końcem Ezequiel Garay, który niedawno powrócił po kontuzji do składu.

W obu rywalizacjach minimalnie większe szanse na ćwierćfinały daje się środowym gościom, choć w rewanżu jeszcze wszystko może się zdarzyć. Z reszty par pewnie wygrał jedynie finalista poprzedniej edycji - Getafe, które pokonało Levante 3:0. Również dobry rezultat zanotowała Valencia, która na wyjeździe wygrała z Betisem Sevilla 2:1, a obie bramki zdobył były gracz Andaluzyjczyków - Joaquin.

Recreativo Huelva - Villarreal 1:0 (1:0)
1:0 - Caceres 2'

Real Saragossa - Racing Santander 1:1 (1:0)
1:0 - Oliveira 25'
1:1 - Garay 75'

Athletic Bilbao - Espanyol Barcelona 1:1 (0:0)
0:1 - Jonathan 69'
1:1 - Susaeta 78'