Serie A: Juventus zrewanżował się Genoi, piękny gol i zmarnowany rzut karny Teveza

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Genoa CFC, jedyny zespół, który w tym sezonie pokonał Juventus w Serie A, poległ w stolicy Piemontu. Dzięki konkurentowi Piotra Zielińskiego Empoli FC odniosło cenne zwycięstwo.

W 27 kolejkach Juventus odniósł 19 zwycięstw, 7 razy zremisowała i doznał jednej porażki - miała ona miejsce w rundzie jesiennej na Stadio Luigi Ferraris. Genoa CFC pokonała obrońcę tytułu 1:0 po trafieniu Luki Antoniniego w doliczonym czasie gry. [ad=rectangle] Kolejnej niespodzianki drużynie Gian Piero Gasperiniego nie udało się sprawić. Jedynego gola w meczu zdobył Carlos Tevez (16. trafienie w sezonie) po minięciu trzech obrońców i oddaniu potężnego uderzenia pod poprzeczkę. Mattia Perin nie miał żadnych szans, by zatrzymać atomową próbę "Carlitosa".

Lider klasyfikacji strzelców Serie A w 62. minucie powinien podwyższyć na 2:0. Argentyńczyk podszedł do piłki ustawionej na "wapnie" po faulu na Roberto Pereyrze, lecz Eugenio Lamanna (wprowadzony za kontuzjowanego Perina) wyczuł jego intencje i odbił futbolówkę.

Bianconeri mieli więcej okazji, by przypieczętować zwycięstwo. Jeszcze w pierwszej połowie poprzeczkę ostemplował Giorgio Chiellini, a po zmianie stron świetnej sytuacji nie zamienił na bramkę Fernando Llorente. Ostatecznie gospodarze zasłużenie wygrali i wykonali kolejny krok w kierunku Scudetto.

Trwa dobra seria Empoli, które przesunęło się już na 12. pozycję w tabeli i może być praktycznie pewne utrzymania. Bohaterem beniaminka w meczu z Sassuolo został Riccardo Saponara, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. Pozyskanego w styczniu z AC Milan pomocnika w 70. minucie zmienił jego konkurent, Piotr Zieliński.

Juventus Turyn - Genoa CFC 1:0 (1:0) 1:0 - Tevez 25'

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner (72' Pepe), Pereyra, Marchisio, Vidal (88' Sturaro), Padoin - Llorente (72' Matri), Tevez.

Genoa: Perin (52' Lamanna) - Roncaglia, Burdisso, De Maio - Edenilson, Bertolacci, Kucka, Bergdich - Lestienne (66' Laxalt), Perotti, Niang (46' Borriello).

Empoli FC - US Sassuolo 3:1 (0:0) 1:0 - Saponara 46' 1:1 - Rugani (sam.) 49' 2:1 - Mcedlidze 59' 3:1 - Saponara 60'