Serie A: AC Milan uniknął kolejnej wpadki, dwa gole Jeremy'ego Meneza

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Podopieczni Filippo Inzaghiego poradzili sobie w 28. kolejce Serie A z Cagliari Calcio. Loty wyraźnie obniżyło US Palermo, które uległo na wyjeździe Chievo Werona.

Po remisach z Chievo (0:0) oraz Hellasem (2:2) i porażce z Fiorentiną (1:2) Rossoneri podjęli zmierzające do Serie B Cagliari. Na prowadzenie wyszli po idealnym technicznym strzale Jeremy'ego Meneza w długi róg bramki, ale Rossoblu nie poddawali się i jeszcze przed przerwą gospodarzy musiał ratować Diego Lopez. [ad=rectangle] Krótko po zmianie stron Diego Farias niczym juniora ograł w polu karnym Philippe'a Mexesa i doprowadził do wyrównania. Riposta Milanu była szybka, a francuski stoper w pełni się zrehabilitował, perfekcyjnie uderzając z woleja. Na tym emocje się nie zakończyły, ponieważ w 75. minucie strzał Joao Pedro wylądował na poprzeczce! Po chwili jednak Alessio Cerci został sfaulowany w polu karnym i jedenastkę wykorzystał Menez.

W końcówce Cagliari desperacko zaatakowało, dzięki czemu miejscowi mieli mnóstwo miejsca w ofensywie. Powinni zdobyć kolejne gole, ale pojedynki z bramkarzem przegrali Giampaolo Pazzini oraz Cerci. Ostatecznie komplet punktów został w Mediolanie i ekipa Filippo Inzaghiego odniosła 9. zwycięstwo w sezonie ligowym.

Chievo po wyjazdowym triumfie w Genui (2:0) ograło przeżywające kryzys US Palermo. Jedynego gola zdobył napastnik Alberto Paloschi, który w drugiej połowie zmarnował rzut karny. Drużyna z Werony oddala się od strefy spadkowej - ma już 11 punktów przewagi nad Ceseną i Cagliari.

Wyniki sobotnich spotkań 28. kolejki Serie A:

AC Milan - Cagliari Calcio 3:1 (1:0) 1:0 - Menez 21' 1:1 - Farias 47' 2:1 - Mexes 49' 3:1 - Menez (k.) 78'

Chievo Werona - US Palermo 1:0 (1:0) 1:0 - Paloschi 35'

Czerwona kartka: Andelković /86' za drugą żółtą/ (Palermo).