Holandia: Filip Kurto graczem miesiąca Eredivisie

FC Dordrecht z Filipem Kurtą jest czerwoną latarnią Eredivisie, ale na polskiego bramkarza sypią się pochwały. Poczytny Algemeen Dagblad wybrał go właśnie graczem marca holenderskiej ekstraklasy!

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Po 28 rozegranych meczach Dordrecht ma na koncie tylko 15 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do pierwszej bezpiecznej lokaty traci aż 10 "oczek". W trzech marcowych spotkaniach zespół Filipa Kurty poniósł trzy porażki, ale AD wysoko oceniło występy polskiego golkipera. Za grę z FC Groningen (0:2), Feyenoordem Rotterdam (1:2) i Willem II Tilburg (1:2) otrzymał noty 7 w skali 1-10.
Żaden inny zawodnik Eredivisie na przełomie marca nie został oceniony tak dobrze, a do tego Kurto został wybrany najlepszym graczem meczów z FC Groningen i Feyenoordem. Mało brakło, a w tym drugim spotkaniu wpisałby się na listę strzelców, ale w doliczonym czasie gry Kenneth Vermeer popisał się świetną interwencją po strzale głową Polaka. W spotkaniu z Willem II Kurto zaliczył natomiast asystę przy goli Anthony'ego Biekmana. To pierwsza bramkarska asysta w Eredivisie od lutego 2014 roku.

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×