Premier League: Zjawiskowy gol dla Stoke, ale trzy punkty dla Chelsea

Chelsea wygrała ze Stoke City 2:1, choć tuż przed przerwą straciła niesamowitego gola. Charlie Adam trafił do siatki strzałem z własnej połowy!

Szymon Mierzyński
The Blues od razu przeszli do ofensywy, ale nie spychali przeciwnika do rozpaczliwej obrony. Goście rzadko wprawdzie pojawiali się pod bramką Thibauta Courtoisa, w tyłach jednak szło im całkiem nieźle.Otwarcie wyniku nastąpiło w 39. minucie, gdy Cesc Fabregas został ewidentnie sfaulowany w polu karnym przez Philippa Wollscheida. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Eden Hazard i pewnym uderzeniem, choć blisko środka bramki, pokonał Asmira Begovicia.
Do przerwy jednak na tablicy wyników był remis, bo The Potters wyrównali w zjawiskowy sposób. Charlie Adam zdecydował się na zaskakujący strzał jeszcze z własnej połowy i przelobował kompletnie zaskoczonego Courtoisa. Belg nie mógł się spodziewać takiej próby, co nie zmienia faktu, że w drugim meczu z rzędu zdarzył mu się "wielbłąd". Dwa tygodnie temu w pojedynku z Hull City (3:2) również zawalił, podając futbolówkę Abelowi Hernandezowi.

W drugiej połowie londyńczycy nie porwali grą, choć i tak byli zdecydowanie lepsi niż goście. Decydująca bramka padła po fatalnej pomyłce Begovicia, który zbyt lekko podał do Stevena N'Zonziego. Piłkę przejął Willian, a po chwili Hazard wyłożył ją Loicowi Remy'emu i Francuzowi pozostało tylko dopełnić formalności.

Goście mieli jeszcze chwilę później szansę na wyrównanie, bo zaskakującym strzałem z dystansu w zewnętrzną część słupka trafił N'Zonzi, ale potem Chelsea nie pozwoliła im już na nic. Mogła nawet wygrać wyżej, gdyby Juan Cuadrado nie uderzył z najbliższej odległości wprost w bramkarza.

The Blues wykonali kolejny duży krok do mistrzostwa Anglii. Teraz mają 70 punktów i o 7 wyprzedzają Arsenal, a czeka ich jeszcze zaległy pojedynek z Leicester City.

Chelsea Londyn - Stoke City 2:1 (1:1)
1:0 - Eden Hazard (k.) 39'
1:1 - Charlie Adam 44'
2:1 - Loic Remy 62'

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta, Cesc Fabregas, Nemanja Matić, Willian, Oscar (46' Diego Costa, 57' Didier Drogba), Eden Hazard, Loic Remy (63' Juan Cuadrado).

Stoke City: Asmir Begović - Geoff Cameron, Ryan Shawcross, Marc Wilson (78' Peter Crouch), Philipp Wollscheid, Charlie Adam (79' Erik Pieters), Steven N'Zonzi, Glenn Whelan, Stephen Ireland, Jonathan Walters, Mame Diouf (62' Marko Arnautović).

Żółte kartki: Didier Drogba (Chelsea Londyn) oraz Glenn Whelan, Ryan Shawcross, Stephen Ireland, Charlie Adam, Philipp Wollscheid, Peter Crouch (Stoke City).

Sędzia: Jonathan Moss.