Ligue 1: Strzelanina w Marsylii, Olympique coraz dalej od Ligi Mistrzów

W jedynym piątkowym meczu Ligue 1 Olympique Marsylia przegrał z FC Lorient 3:5. Porażka ta skomplikowała drogę marsylczyków do awansu do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Łukasz Witczyk
Ponad 55 tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach Stade Velodrome przeżywało w piątkowy wieczór huśtawkę nastrojów. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już po kwadransie gry prowadzili 2:0, a bramki dla FC Lorient zdobyli Jordan Ayew i Francois Bellugou. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej części gry marsylczycy rzucili się do odrabiania strat. W 59. minucie kontaktową bramkę zdobył Andre Ayew, a 8 minut później do wyrównania doprowadził Jeremy Morel. Kiedy wydawało się, że Olympique wrócił do gry i odniesie kolejne w tym sezonie zwycięstwo inicjatywę ponownie przejęli przyjezdni.

Niespełna 60 sekund po golu Morela trzecią bramkę dla FC Lorient zdobył Romain Philippoteaux. Marsylczycy zdołali wyrównać w 76. minucie, lecz to było wszystko na co tego wieczoru było stać gospodarzy. Po golach Jordana Ayewa i Mathiasa Autreta goście wygrali 5:3. Tym samym Olympique skomplikował sobie drogę do awansu do Ligi Mistrzów. Do liderującego Olympique Lyon marsylczycy tracą 8 punktów, a do trzeciego AS Monaco dwa "oczka".

Olympique Marsylia - FC Lorient 3:5 (0:2)

0:1 - Jordan Ayew 9'
0:2 - Francois Bellugou 14'
1:2 - Andre Ayew 59'
2:2 - Jeremy Morel 67'
2:3 - Romain Philippoteaux 68'
3:3 - Michy Batshuayi 76'
3:4 - Jordan Ayew 84'