Napastnik Zagłębia: Musimy wciąż dążyć do tego, aby serce Sosnowca w końcu ożyło

Sosnowieccy piłkarze mają za sobą serię siedmiu meczów bez porażki, w tym sześciu zwycięstw. Są oni aktualnym liderem II ligi, a w drodze do awansu wspiera ich coraz większa rzesza kibiców.

Olga Krzysztofik
Spotkanie na Stadionie Ludowym pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Energetykiem ROW Rybnik nie zawiodło jako szlagier 27. kolejki II ligi, emocji nie zabrakło bowiem do ostatniego gwizdka sędziego.
W 35. minucie piłka wylądowała w bramce drużyny gości, ale sędzia uznał, że Grzegorz Fonfara był na spalonym i tym samym heroiczna walka piłkarza Zagłębia poszła na marne, a już dwie minuty później to Energetyk był na prowadzeniu, dzięki Marcinowi Grolikowi.

Remis 1:1 na tablicy wyników oraz decyzje sędziego sprawiły, że w ostatnich piętnastu minutach emocje udzielały się wszystkim. Rybniczanie napierali na rywali, a o wszystkim zadecydowała ostatnia akcja, gdy Jakub Arak odnalazł się w chaosie pod bramką i zdobył tym samym zwycięskiego gola. - Przegrywaliśmy, dostaliśmy kolejny cios w piersi, ale udało się podnieść, także cieszymy się z trzech punktów - powiedział  Łukasz Tumicz.

Tumicz zdobył kontaktową bramkę z rybniczanami. Pojawił się on na murawie wraz z początkiem drugiej połowy spotkania i czas pokazał, że była to bardzo dobra decyzja. Napastnik Zagłębia prawdziwy hart ducha pokazał w 57. minucie, gdy walczył o piłkę z jednym z obrońców ROW-u, wygrał ten pojedynek i przerzucając piłkę nad rywalem oraz Danielem Kajzerem trafił do bramki. - Cieszę się, że szybko złapaliśmy kontakt, a potem Kuba Arak dopełnił formalności - przyznał skromnie.
Zagłębie dopinguje z wysokości trybun coraz większa rzesza kibiców / foto: Maciej Wasik, zaglebie.eu Zagłębie dopinguje z wysokości trybun coraz większa rzesza kibiców / foto: Maciej Wasik, zaglebie.eu
Sosnowiczanie mają za sobą serię siedmiu meczów bez porażki, w tym sześciu zwycięstw, ponadto kilkukrotnie pokazywali wolę walki i w końcówkach spotkań zdobywali korzystny dla siebie wynik. Piłka jaką gra Zagłębie ściągnęła w zeszłą sobotę na Stadion Ludowy rzeszę kibiców, na trybunach zasiadło bowiem nieco ponad 3 tysiące widzów, którzy głośno dopingowali swój zespół, a potem wspólnie cieszyli się z wygranej.

- Z tego cieszymy się chyba najbardziej, bo jesteśmy od tego, by ściągać kibiców na trybuny stadionu w takiej liczbie jak w sobotę. Było wspaniale grać przy takiej publiczności. Oby tak dalej, oby wspierali nas do końca. Musimy wciąż dążyć do tego, aby kibice przybywali na nasze mecze, aby serce Sosnowca w końcu ożyło - zaznaczył Łukasz Tumicz.

Obecnie Zagłębie jest liderem tabeli, mając na koncie 49 punktów. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek, w najbliższej serii spotkań sosnowiczanie zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola (2 maja, godzina 13:00).

Wyrwane zwycięstwo nowego lidera - relacja z meczu Zagłębie Sosnowiec - Energetyk ROW Rybnik

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!