Serie A: Trzy samobóje i zaskakująca porażka SSC Napoli! Duży sukces zespołu Zielińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Empoli FC w meczu 33. kolejki Serie A rozbiło na własnym terenie SSC Napoli w meczu, w którym padły aż trzy gole samobójcze. W drugiej połowie na murawie pojawił się Piotr Zieliński.

W tym artykule dowiesz się o:

Napoli w ostatnich tygodniach spisywało się znakomicie, eliminując z Ligi Europy VfL Wolfsburg i pewnie pokonując w rozgrywkach ligowych Fiorentinę (3:0), Cagliari (3:0) i Sampdorię Genua (4:2). Wysoka przegrana z Empoli, które jest beniaminkiem i co do zasady walczy o utrzymanie, jest zatem sporą niespodzianką. [ad=rectangle] Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził weteran Massimo Maccarone, a na 2:0 podwyższył Miguel Britos, którego niefortunną interwencją "nabił" Mariano Andujar. Jeszcze przed przerwą w podbramkowym zamieszaniu celny strzał oddał Riccardo Saponara i sytuacja Napoli stała się fatalna.

Drużyna Rafaela Beniteza złapała kontakt dzięki samobójczemu trafieniu, ale w 81. minucie niefortunnie interweniował Raul Albiol po akcji Mirko Valdifioriego. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Marek Hamsik, jednak nie zmieniło to faktu, że Azzurri zanotowali ogromną wpadkę i istotnie zmniejszyli swoje szanse na awans do Ligi Mistrzów.

Piotr Zieliński już tradycyjnie rozpoczął zawody na ławce rezerwowych, a do gry wszedł za Riccardo Saponarę.

Empoli FC - SSC Napoli 4:2 (3:0) 1:0 - Maccarone 8' 2:0 - Britos (sam.) 43' 3:0 - Saponara 45+1' 3:1 - Laurini (sam.) 64' 4:1 - Albiol (sam.) 81' 4:2 - Hamsik 90+1'

Empoli: Sepe - Laurini (79' Rui), Rugani, Tonelli, Hysaj - Vecino, Valdifiori, Croce - Saponara (63' Zieliński) - Maccarone, Pucciarelli (81' Verdi).

Napoli: Andujar - Maggio, Koulibaly, Britos, Ghoulam (52' Albiol) - Inler (72' Gabbiadini), Gargano - Callejon, Hamsik, Mertens (60' Insigne) - Higuain.