Ligue 1: Niespodziewana porażka drużyny Kamila Grosickiego, ważne mecze o utrzymanie

18 goli padło w pięciu wieczornych meczach 36. kolejki Ligue 1. Zaskakującej porażki doznała drużyna Kamila Grosickiego, ponadto rozegrano ważne pojedynki w walce o utrzymanie.

Szymon Mierzyński
Stade Rennes, w składzie którego Polak spędził na boisku 75 minut (na ostatni kwadrans zastąpił go Pedro Henrique), uległo u siebie SC Bastii 0:1. Wynik jest o tyle niespodziewany, że przez ponad 45 minut goście musieli sobie radzić w osłabieniu. W końcówce pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymał bowiem Francois Kamano.Liczebna przewaga nie pomogła piłkarzom Philippe'a Montaniera, a w 78. minucie przyjezdni z Korsyki zapewnili sobie pełną pulę dzięki bramce Gaela Danica.
Arcyważne zwycięstwa w batalii o utrzymanie odniosły Stade Reims oraz Toulouse FC. Obie drużyny triumfowały 3:2, pokonując odpowiednio Evian TG oraz OSC Lille. Teraz mają dość bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.