Ligue 1: Zabójczy kwadrans Olympique Marsylia i wciąż realne szanse na Ligę Mistrzów

AS Monaco długo prowadziło z Olympique Marsylia, ale ostatni kwadrans w wykonaniu gospodarzy był zabójczy i dzięki zwycięstwu wciąż mają oni szansę na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów.

Szymon Mierzyński
Wicemistrz Francji zaliczył piorunujący początek, bo już w 1. minucie zdobył gola. Gospodarze zbyt krótko wybili piłkę po akcji Anthony'ego Martiala i ten błąd wykorzystał precyzyjnym płaskim strzałem Joao Moutinho.Później bardzo długo wydawało się, że Monaco wywiezie ze Stade Velodrome pełną pulę. Końcówka w wykonaniu OM była jednak fantastyczna. Wyrównanie przyniosła 79. minuta. Wrzutkę Romaina Alessandriniego sfinalizował wtedy skuteczną główką Andre Ayew.
Remis wciąż był dość korzystny dla gości, którzy na dwie kolejki przed końcem sezonu mogliby mieć cztery punkty przewagi nad marsylczykami. Ten wynik się jednak nie utrzymał, bo w 87. minucie podopieczni Leonardo Jardima zadali decydujący cios. Tym razem Alessandrini wystąpił w roli egzekutora, zamykając dogranie Dimitri Payeta z prawego skrzydła.

Olympique triumfował 2:1 i dzięki temu ma tylko dwa oczka straty do Monaco. Batalia obu ekip o miejsce premiowane udziałem w Lidze Mistrzów będzie zatem pasjonująca.

Olympique Marsylia - AS Monaco 2:1 (0:1)
0:1 - Joao Moutinho 1'
1:1 - Andre Ayew 79'
2:1 - Romain Alessandrini 87'

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Mario Lemina (46' Rod Fanni), Nicolas N'Koulou, Jeremy Morel, Benjamin Mendy, Alaixys Romao, Giannelli Imbula (64' Florian Thauvin), Romain Alessandrini, Dimitri Payet, Andre Ayew, Andre-Pierre Gignac (56' Michy Batshuayi).

AS Monaco: Danijel Subasić - Andrea Raggi, Layvin Kurzawa, Aymen Abdennour (79' Wallace), Ricardo Carvalho, Fabinho, Joao Moutinho, Bernardo Silva (75' Tiemoue Bakayoko), Yannick Ferreira-Carrasco, Geoffrey Kondogbia, Anthony Martial (86' Dymitar Berbatow).

Żółte kartki: Nicolas N'Koulou, Alaixys Romao, Benjamin Mendy (Olympique Marsylia) oraz Ricardo Carvalho, Andrea Raggi (AS Monaco).

->Klasyfikacja strzelców Ligue 1

Ligue 1: Niespodziewana porażka drużyny Kamila Grosickiego, ważne mecze o utrzymanie

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)