Trener Górnika Wałbrzych: Mam trochę pretensji do zespołu

Wałbrzyszanie w ostatnich dwóch meczach zmierzyli się z zespołami z czołówki II ligi i pokazali się z dobrej strony. - Stać nas na to, by się utrzymać - powiedział po remisie w Sosnowcu Jerzy Cyrak.

Olga Krzysztofik
W ostatnią sobotę sosnowiczanie podejmowali wałbrzyszan, nastawiając się na trudne spotkanie. Kolejkę wcześniej Górnik bowiem zaskoczył, gdyż 2:1 pokonał MKS Kluczbork. - Górnik praktycznie zawsze był dla nas niewygodnym przeciwnikiem. Teraz walczy o życie. Cóż, spodziewamy się trudnego spotkania. Tak naprawdę każdy mecz będzie tak wyglądał, zostało sześć kolejek do końca. My wychodzimy w sobotę po zwycięstwo - deklarował przed pojedynkiem pomocnik klubu znad Brynicy, Tomasz Szatan.
Początek spotkania toczył się jednak pod dyktando gospodarzy, którzy po 28 minutach prowadzili 2:0. Sosnowiczanie kontrolowali wydarzenia na boisku, lecz na przerwę schodzili z minimalną przewagą, bramkę do szatni zdobył bowiem Marcin Orłowski.

- Jak się na zewnątrz zaczęło ściemniać, to Górnik zaczynał się rozpędzać. Mieliśmy świadomość z kim gramy, był to zespół bardzo dobry piłkarsko i nie bez przypadku jest to drużyna, która walczy o czołowe lokaty. Mam trochę pretensji do zespołu, że w pierwszej części brakowało koncentracji, umiejętnej współpracy ze sobą i dość szybko straciliśmy bramki - przyznał Jerzy Cyrak, szkoleniowiec wałbrzyszan.

W drugiej połowie jego podopieczni zaprezentowali się lepiej, potwierdzili to w 72. minucie, gdy Rafał Figiel wykończył ładną akcję Górnika, w której przyjezdni bezlitośnie wykorzystali błąd obrony Zagłębia Sosnowiec. Do końca spotkania nie padł już żaden gol, tym samym mecz zakończył się remisem 2:2. Dla Górnika był to cenny punkt wywalczony mimo nie najlepszego początku.

- Pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem, który gra do końca, potrafi dużo zrobić i to te dwa ostatnie mecze pokazały. Jesteśmy na wiosnę zdecydowanie lepsi, przyjechaliśmy do zespołu, który jest przygotowany organizacyjnie i piłkarsko na awans. My musimy walczyć ze wszystkimi i stać nas na to, by się utrzymać - zaznaczył trener Cyrak.

Obecnie Górnik Wałbrzych plasuje się na przedostatnim, czyli 17. miejscu w II-ligowej tabeli, mając na koncie 25 punktów. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek, a do pozycji premiowanej utrzymaniem w lidze wałbrzyszanom brakuje sześć "oczek". W najbliższą sobotę 16 maja Górnik podejmować będzie Kotwicę Kołobrzeg, początek meczu został zaplanowany na godzinę 17.

Zagłębie Sosnowiec zremisowało z outsiderem. "Traktujemy ten punkt bardzo poważnie"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Wałbrzych utrzyma się w II lidze?