Bayern - Barcelona: "Lewy" tym razem był najlepszy! "Piękny gol, Mascherano ograny jak junior"

Robert Lewandowski nie wykorzystał kilku okazji, ale otrzymał świetne noty za mecz z FC Barceloną. Polak zachwycił zwłaszcza wymanewrowaniem Javiera Mascherano przed zdobyciem gola.

Konrad Kostorz
Występ reprezentanta Polski na Camp Nou (0:3) nie należał do najlepszych. Również w drugim meczu, w którym grał w specjalnej masce, przeciwko FC Augsburg (0:1) Robert Lewandowski wypadł przeciętnie. We wtorek w konfrontacji z FC Barceloną nasz rodak jednak błyszczał i w 59. minucie pokonał Marka-Andre ter Stegena perfekcyjnym uderzeniem z linii pola karnego.
"To był bardzo przekonujący występ. Niezwykle aktywny, ciągle pokazywał się do gry i często przebywał przy piłce. W I połowie przegrał dwa pojedynki z ter Stegenem, ale po zmianie stronie pokazał wielką klasę" - napisał focus.de, chwaląc niespełna 27-letniego napastnika za współpracę z Thomasem Muellerem. "Kilka razy jego strzały zostały zatrzymane, w jednym przypadku na samej linii bramkowej. Zasłużył na zdobycie gola" - skomentował AZ, podkreślając determinację snajpera.

"Stworzył zdecydowanie większe zagrożenie dla przeciwnika niż w pierwszym spotkaniu. Dlaczego jest jednym z najlepszych napastników świata, pokazał w 59. minucie, kiedy ograł Mascherano niczym juniora" - napisali redaktorzy TZ, a zwód "Lewego" zrobił również wrażenie na dziennikarzach stern.de, którzy jego trafienie określili mianem pięknego.

Lewandowskiemu zgodnie przyznano noty "2", a równie wysoko oceniono tylko Muellera. Spośród pozostałych zawodników na plus wyróżnili się Manuel Neuer i Bastian Schweinsteiger, ale otrzymali oceny już znacznie niższe od ofensywnego duetu mistrza Niemiec.

Oceny kolejno od Sport1, AZ, TZ, focus.de i stern.de ("1" - najlepsza nota, "6" - najgorsza):

Robert Lewandowski - "2", "2", "2", "2", "2"

#dziejesiewsporcie: Kibic rzucił w piłkarza butelką
Źródło: sport.wp.pl

Bayern - Barcelona: Ambitni Bawarczycy bez szans w dwumeczu! Świetny gol Lewandowskiego

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)