Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Stadion Concordii Knurów zamknięty do końca sezonu

Stadion Concordii Knurów, na którym przed blisko dwoma tygodniami doszło do tragicznych w skutkach starć kibiców z policją, po których zginął jeden z szalikowców, został zamknięty do końca sezonu.
Marcin Ziach
Marcin Ziach

Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej zajął się w piątek zajściami, jakie miały miejsce podczas rozgrywanego 2 maja 2015 roku meczu IV ligi pomiędzy Concordią Knurów a Ruchem Radzionków. Grupa pseudokibiców gospodarzy przerwała mecz w 33. minucie gry, rzucając na murawę petardy hukowe, a następnie wtargnęła na murawę i zmierzała w kierunku sektora zajmującego przez kibiców gości.

Z uwagi na fakt, iż zabezpieczające zawody służby ochrony nie były w stanie stawić oporu kibolom - interweniować musiały wezwane przez organizatora prewencyjne służby policji. Wystrzelona przez jednego z funkcjonariuszy z broni gładkolufowej kula gumowa trafiła jednego z uczestników zajść w aortę, w konsekwencji czego poniósł on śmierć przez wykrwawienie.


Śmierć kibica spowodowała zamieszki na ulicach Knurowa. Zaatakowany został m.in. szpital, w którym zmarł szalikowiec, jak i posterunek miejscowej policji. Po trwającej dwa dni rozróbie ostatecznie udało się przywrócić na ulice ład i porządek.

Sprawą śmierci 27-latka zajęła się prokuratura, która ma ocenić czy funkcjonariusze policji przekroczyli swoje uprawnienia. Prowadzone jest także postępowanie pod kątem zabezpieczenia stadionu oraz zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy.

Swoje postępowanie przeprowadził także Śląski Związek Piłki Nożnej, raport delegata którego wykazał szereg rażących zaniedbań ze strony organizatora zawodów, którym była Concordia Knurów.

Śląska piłkarska centrala wydała wyrok na mocy którego stadion przy ul. Dworcowej został zamknięty dla publiczności do końca sezonu. Ponadto na knurowski klub została nałożona kara finansowa w wysokości 5 tys. złotych. Konsekwencje zostały wyciągnięte także w sprawie kibiców gości, którzy - według raportu delegata - mieli podpiłować ogrodzenie sektora gości, w celu konfrontacji z kibicami miejscowych.

Kibice Cidrów - mocą wydanego wyroku - otrzymali zakaz wyjazdu grup zorganizowanych na mecze, które Ruch będzie rozgrywał w charakterze gościa. Na radzionkowski klub została także nałożona kara finansowa w wysokości tysiąca złotych.

Kibice z całej Polski wpłacają środki dla syna zmarłego kibica z Knurowa

Kto ponosi winę za zajścia w Knurowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×