KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Michał Fidziukiewicz: Zagłębie było najbardziej zdeterminowane

Po dwóch latach spędzonych w Belgii Michał Fidziukiewicz zdecydował się na powrót do naszego kraju, a w najbliższym sezonie będzie jednym z trzech napastników beniaminka I ligi, Zagłębia Sosnowiec.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Piłkarza sprawdzała Korona Kielce, ale ten oblał kilkudniowe testy. Niemal natychmiast przeniósł się na zgrupowanie Zagłębia Sosnowiec. Dzień później wystąpił w meczu kontrolnym, a klub był nastawiony na pozyskanie go.
Ostatecznie podpis pod kontraktem Michał Fidziukiewicz złożył w środę 15 lipca. Co zadecydowało o przejściu do Sosnowca? - Na pewno bardzo fajna baza treningowa i możliwość dalszego rozwoju. Miałem kilka ofert z innych klubów, ale Zagłębie było najbardziej zdeterminowane i szybko się dogadaliśmy - przyznał. Sosnowiczanie mają za sobą tygodniowe zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim, podczas którego rozegrali dwa sparingi. Jednak Fidziukiewicz nie chciał ocenić przebiegu przygotowań Zagłębia, co jest zrozumiałe, gdyż przebywa z drużyną zaledwie od kilku dni.

- Trudno mi coś konkretnie jeszcze powiedzieć, bo jestem z zespołem dopiero od zeszłego piątku, wtedy dojechałem na zgrupowanie, zagrałem tylko 45 minut w sobotnim sparingu. Na pewno z tego meczu jakieś pozytywy były, wiadomo że jakieś błędy również, ale to wszystko było wkalkulowane, bo drużyna ciężko przepracowała ten okres na obozie, co było widoczne w tym sparingu - powiedział.

Przez ostatnie dwa sezony Fidziukiewicz reprezentował barwy III-ligowego Koninklijke Bocholter VV. W tym zespole rozegrał 61 meczów, strzelając 34 bramki, a także odnotował 25 asyst. Mimo dobrych występów napastnik zdecydował się na powrót do naszego kraju.

- Dwa lata spędzone w Belgii to na pewno bardzo fajne doświadczenie. Jechałem tam nie znając języka, porozumiewałem się po angielsku. Na początku było trudno, ale miałem duże wsparcie w mojej dziewczynie, która pierwszy rok spędziła tam ze mną, pomagali mi również rodzice. Wkomponowałem się w drużynę, okres aklimatyzacji przebiegł naprawdę szybko, praktycznie od razu wszedłem do podstawowego składu i zanotowałem tam bardzo fajne statystyki. Miałem też oferty z Belgii, z tamtejszej I ligi, jak i z holenderskiej I ligi, ale to były zapytania, a konkretów żadnych nie było, ja już dłużej nie chciałem czekać, chciałem normalnie zacząć przygotowania - wyjaśnił.

W najbliższym sezonie w składzie Zagłębia występować będzie trzech napastników: Jakub Arak (najlepszy strzelec zespołu w poprzednich rozgrywkach), Łukasz Tumicz oraz pozyskany Michał Fidziukiewicz.

Oficjalnie: Jakub Arak wraca do Zagłębia Sosnowiec

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×