Rumunia: Dwie asysty Pawła Golańskiego!

W meczu 2. kolejki rumuńskiej ekstraklasy ASA Targu Mures Pawła Golańskiego rozbiła na wyjeździe Astrę Giurgiu 5:1, a asysty przy dwóch bramkach zaliczył właśnie Polak.

Maciej Kmita

Paweł Golański rozegrał pełne 90 minut, a na kwadrans przed końcowym gwizdkiem jego podanie na gola na 4:1 dla wicemistrza Rumunii zamienił Mircea Axente. Z kolei w 89. minucie po zagraniu byłego reprezentanta Polski do siatki rywali trafił Miroslav Manolov. Pierwszego 33-latek obsłużył płaskim podaniem z prawej strony pola karnego, a drugiego kapitalnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła.

To druga i trzecia asysta Polaka w barwach rumuńskiego klubu - pierwszą zaliczył w spotkaniu o Superpuchar Rumunii ze Steauą Bukareszt (1:0).

Po dwóch rozegranych kolejkach sezonu 2015/2016 zespół Golańskiego ma na koncie cztery "oczka".

Astra Giurgiu - ASA Targu Mures 1:5 (1:3)
0:1 - Muresan 7'
0:2 - Jazvić 12'
1:2 - Budescu 24'
1:3 - Jazvić 40'
1:4 - Axente 76'
1:5 - Manolov 89'

Gareth Bale na celowniku Manchesteru United. Padnie rekord?
Źródło: Foto Olimpik/x-news