Piotr Piekarczyk: Widać, że drużyna jest dobrze przygotowana

W swoim pierwszym meczu o stawkę piłkarze GKS-u zanotowali zwycięstwo, które smakowało podwójnie, bo zostało odniesione w derbach Katowic.

Olga Krzysztofik
Miano faworyta derbowej konfrontacji należało do GKS-u Katowice, jednak zespół przystępował do tego spotkania z lekką nutą niepewności. - Na pewno był to ważny mecz, można powiedzieć, że była to dla nas inauguracja sezonu. Dla Rozwoju było to drugie spotkanie o stawkę, dla nas pierwsze, więc jakaś tam niewiadoma. Rozwój zawsze był dla nas niewygodnym przeciwnikiem. Pierwsze mecze, derby, niosą ze sobą pewien ładunek niepewności - powiedział Piotr Piekarczyk.
Pierwsza część meczu była mniej jednostronna niż druga. Przed przerwą Rozwój był bowiem w stanie rywalizować z GKS-em jak równy z równym, ale tylko momentami. Początek drugiej połowy dobitnie pokazał różnicę w poziomie obu zespołów. - Pierwsza połowa dobrze nam się ułożyła, już w pierwszych minutach zdobyliśmy bramkę, później gra się wyrównała i było widać trochę nerwowości. Na pewno nie byłoby tej nerwowości, gdybyśmy w pierwszych 10-15 minutach drugiej połowy wykorzystali nasze sytuacje, w tym momencie można byłoby spokojniej siedzieć na ławce rezerwowych - przyznał szkoleniowiec. Jego podopieczni już na początku drugiej połowy mogli uspokoić grę, zdobywając minimum jedną bramkę. Minuty upływały, a na tablicy wciąż widniał wynik 1:0. Drugie trafienie przyszło dopiero w ostatnich minutach pojedynku, a to za sprawą Krzysztofa Wołkowicza, który zaliczył wejście smoka - po kilkudziesięciu sekundach pobytu na boisku skutecznie dobił piłkę, którą "wypluł" Bartosz Soliński.

- Cieszy, że badania, które robiliśmy w poprzednim tygodniu, zostały potwierdzone w tym meczu. W drugiej połowie byliśmy stroną dyktującą i widać, że drużyna jest dobrze przygotowana i bardzo dobrze zniosła w tych warunkach trudy spotkania - zaznaczył Piekarczyk.

Zwycięstwo zapewniło jego podopiecznym awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, w której zmierzą się z Wigrami Suwałki, mecz odbędzie się 12 sierpnia w Suwałkach. Wcześniej ruszą rozgrywki I ligi. W pierwszej kolejce GKS będzie podejmować Wigry Suwałki. Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 sierpnia, początek został zaplanowany na godzinę 19:00.