Oni będą siłą napędową ROW-u Rybnik?

Pierwsze bramki w sezonie dla ROW-u Rybnik zdobyli Paweł Mandrysz i Marek Gładkowski, na których od początku stawia trener Dietmar Brehmer. Czy ofensywna dwójka stanie się siłą napędową drużyny?

Beata Fojcik
Obaj piłkarze przywitali się z rybnicką publicznością w najlepszy możliwy sposób. Poza trafieniami, sprawiali także wiele problemów defensywie gości, pokazując przebojowość oraz nieustępliwość.
Pierwszego gola zdobył Paweł Mandrysz. W 6. minucie gry najszybciej dobiegł do odbitej przez Mikołaja Smyłka futbolówki i umieścił ją w siatce, wykazując się piłkarską cierpliwością. - Byłem trochę zaskoczony kozłem jaki piłka zrobiła i ciężko było mi uderzyć głową albo nogą. Wiedziałem, że mam trochę czasu i poczekałem, żeby strzelić wewnętrznym podbiciem. Na całe szczęści wpadło. Ponieważ w polu karnym panowało duże zamieszanie, poczułem ulgę, gdy piłka znalazła się w bramce - przyznaje 17-latek.

To za jego sprawą w 8. minucie spotkania mogło być 2:0. Od straty kolejnego gola Legionovię uchronił słupek. - Widziałem, że piłka wyląduje na słupku i nie zacząłem przedwcześnie świętować. Troszkę się nie dokręciła i nie zdobyłem ładnej bramki. Może uda się następnym razem - wierzy Mandrysz.

Marek Gładkowski nie zdołał pokonać bramkarza przyjezdnych w swojej pierwszej groźnej akcji. Tuż po przerwie był już bezbłędny i dał rybniczanom sporą przewagę. - Powoli i do przodu - uśmiecha się napastnik. - Myślę, że z meczu na mecz będzie lepiej. Będę łapał jeszcze lepszy kontakt z chłopakami i będę w lepszej dyspozycji. Jestem optymistycznie nastawiony - mówi zawodnik, który zdobył premierowego gola po powrocie na Gliwicką.
Paweł Mandrysz i Marek Gładkowski dołożyli się do efektownej gry ROW-u Paweł Mandrysz i Marek Gładkowski dołożyli się do efektownej gry ROW-u
Śląska jedenastka dobrze poczynała sobie w pierwszym tegorocznym starciu na własnym stadionie, jednak przytrafiły się jej również błędy. - Było założenie, żeby wyjść wyżej na Legionovię. Po pierwszej połowie można było powiedzieć, że wykonaliśmy zadanie prawie w stu procentach. "Usiedliśmy" wysoko i to tak naprawdę dało nam dwie bramki. Cieszymy się, że zrealizowaliśmy dobrą taktykę obraną przez trenera - tłumaczy 25-latek.

- Nasza gra mogła się podobać. Byliśmy skuteczni. Przeciwnik popełniał błędy, które umiejętnie wykorzystywaliśmy i szybko było 3:0 - dodaje Mandrysz. Z bardzo korzystnego rezultatu nagle zrobiło się 3:2, ale gospodarze do końca pojedynku grali już czujnie. - Gdy prowadzi się trzema bramkami, to każdemu gra się luźniej. Popełniliśmy błędy, co kosztowało nas dwie bramki i nerwówkę do końca. Musimy to sobie przeanalizować, ale najważniejsze jest zwycięstwo. W następnych meczach wszystko powinno być w porządku - deklaruje nastolatek.

Przed zielono-czarnymi wymagające spotkania. Jak ROW Rybnik potraktuje niedawne ostrzeżenie? - Prawda jest taka, że nigdy nie jest "po meczu" i to pokazało spotkanie z Legionovią. Dwie bramki gości sprawiły, że rywalizacja do końca była "na noże". Mecz kończy się dopiero, gdy zabrzmi ostatni gwizdek. Piłka była w grze i przeciwnik starał się zdobywać bramki. Na szczęście strzelił dwie, nie trzy i nie cztery. Ale pokazaliśmy, że potrafimy grać do końca i utrzymać korzystny wynik - puentuje Marek Gładkowski.

Mecz ROW-u Rybnik z Legionovią dobrą lekcją dla młodzieży

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!