Eredivisie: Zespół Golli lepszy w "polskim" meczu, Kurto bez szans przy bajecznym strzale

W meczu kończącym 1. kolejkę holenderskiej ekstraklasy NEC Nijmegen Wojciecha Golli pokonał 1:0 Excelsior Rotterdam Filipa Kurty.

Maciej Kmita

I Wojciech Golla, i Filip Kurto znaleźli się w wyjściowych składach swoich zespołów i rozegrali pełne 90 minut. Dla obu był to debiut w nowych barwach. Golla trafił do NEC w letniej przerwie z Pogoni Szczecin, a Kurto w czerwcu przeniósł się do Rotterdamu z FC Dordrecht.

"Polski" mecz zakończył się zwycięstwem NEC, a trzy punkty zespołowi Golli zapewnił fantastycznym strzałem sprzed pola karnego Navarone Foor. 23-letni pomocnik uderzył piłkę tak, że trafiła ona w samo "okienko" bramki Kurty.

Po 1. kolejce liderem Eredivisie jest Ajax Amsterdam Arkadiusza Milika, który na inaugurację sezonu wygrał na wyjeździe z AZ Alkmaar 3:0.

NEC Nijmegen - Excelsior Rotterdam 1:0 (0:0)
1:0 - Foor 88'

Eredivisie: Cudowny gol bramkarza w 95. minucie!