Sparingowo: Lider Ekstraklasy nadal wygrywa

Piłkarze Piasta Gliwice nie próżnują w przerwie reprezentacyjnej. W środę gliwiczanie zagrali sparing z trzecioligową Unią Tarnów. Lider Ekstraklasy zwyciężył 2:0.

Sebastian Kordek
Mimo tego, że Piast Gliwice w lidze radzi sobie znakomicie, to Radoslav Latal nie oszczędza swoich podopiecznych. Już po ostatnim spotkaniu z Wisłą Kraków (1:0) Czech zapewniał, że piłkarze nie będą mieli zbyt wiele czasu dla siebie.

- Piłkarze nie będą mieli za dużo wolnego. Chcieli dostać trzy dni, ale maksymalnie będą to dwa. Pojedziemy na obóz do Kamienia i tam będziemy szlifować formę przed następnymi spotkaniami - mówił Latal.

Tak też się stało. Lider Ekstraklasy w sobotę ograł Białą Gwiazdę, a już w środę zmierzył się w sparingu z trzecioligową Unią Tarnów. Wprawdzie w pierwszej połowie po boisku biegali w zasadzie tylko gracze rezerw czy też z drużyny juniorów, ale i to wystarczyło, aby do przerwy prowadzić 1:0.

Gol ten był autorstwa Dominika Budzika. 18-latek przeprowadził indywidualną akcję, wpadł w pole karne i pokonał bramkarza rywali strzałem w dłuższy słupek. Po zmianie stron Radoslav Latal desygnował do gry silniejszą "jedenastkę". Na boisku pojawili się m.in. Kamil Vacek, Uros Korun, Marcin Pietrowski czy Josip Barisić.

I to właśnie ten ostatni wpisał się na listę strzelców w 73. minucie. Napastnik Piasta wykorzystał złe ustawienie defensywy Unii i w sytuacji sam na sam nie miał żadnych problemów z ustaleniem końcowego wyniku na 2:0 dla niebiesko-czerwonych.

Unia Tarnów - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
0:1 - Dominik Budzik 22'
0:2 - Josip Barisić 73'

Skład Piasta Gliwice: I połowa: Rafał Leszczyński - Kacper Będzieszak, Dawid Buczek, Sebastian Kubik, Bartosz Sulima - Dominik Budzik, Jakub Kuzdra, Marcin Ruda, Denis Gojko - Patrick Dytko, Sebastian Musiolik. II połowa: Rafał Leszczyński - Michał Przemyk, Marcin Pietrowski, Uros Korun, Paweł Moskwik - Maciej Borycka, Kamil Vacek, Tomasz Okraszewski, Gerard Badia - Sasa Zivec - Josip Barisić