El. MŚ 2018: Brazylia zwycięska po dublecie Williana, wielkie emocje i wygrana Chile 4:3

Canarinhos na inaugurację eliminacji ulegli 0:2 Chilijczykom, ale w pojedynku z Wenezuelą stanęli na wysokości zadania. Niezwykle interesujący przebieg miało spotkanie Peru z Chile.

Konrad Kostorz
East News

Nie minęło 40 sekund rywalizacji w Fortalezie, a Willian otrzymał podanie od Luiza Gustavo i mocnym strzałem zaskoczył wenezuelskiego bramkarza. Pomocnik Chelsea wyrósł na bohatera meczu, kiedy w 42. minucie ponownie posłał piłkę do siatki. Asystował mu Felipe Luis, a futbolówkę sprytnie w tej sytuacji przepuścił Oscar.

Przyjezdni po przerwie zdołali złapać kontakt z zespołem Dungi, ale w 73. minucie znów dali się zaskoczyć - zacentrował Diego Costa, a 35-letni napastnik Ricardo Oliveira wpakował piłkę do bramki. Brazylia wygrała 3:1 i awansowała w tabeli na 5. pozycję, ale jej forma wciąż pozostawia sporo do życzenia.

W listopadzie Canarinhos zmierzą się na wyjeździe z Argentyną. W tym pojedynku mistrzów świata z 2002 roku powinien już wspomóc lider drużyny narodowej Neymar.

Nie zwalnia tempa aktualny mistrz kontynentu, jednak zwycięstwo nad walecznymi Peruwiańczykami nie przyszło kadrze Jorge Sampaolego łatwo. Na Estadio Nacional w Limie gole strzelali wyłącznie piłkarze świetnie znani z występów na Starym Kontynencie: dla gospodarzy Jefferson Farfan i Jose Paolo Guerrero, a dla Chile Alexis Sanchez oraz Eduardo Vargas. La Roja w tabeli plasuje się na 3. pozycji.

Brazylia - Wenezuela 3:1 (2:0)
1:0 - Willian 1'
2:0 - Willian 42'
2:1 - Santos 64'
3:1 - Oliveira 73'

Brazylia: Alisson - Alves, Miranda, Marquinhos, Luis - Elias, Gustavo, Willian - Oscar (64' Lima) - Costa (75' Kaka), Oliveira (80' Hulk).

Wenezuela: Baroja - Rosales, Vizcarrondo, Amorebieta, Cichero - Rincon, Seijas (80' Gonzalez), Vargas (46' Figuera), Guerra (46' Murillo) - Santon, Rondon.

Peru - Chile 3:4 (2:3)