Ligue 1: Remis w hicie kolejki

W hicie 10. kolejki Ligue 1 nie poznaliśmy zwycięzcy. AS Monaco nie było w stanie wykorzystać atutu własnego boiska w meczu z Olympique Lyonem. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Bartosz Zimkowski
PAP

Przed meczem wyżej w tabeli byli piłkarze Lyonu, którzy po dziewięciu kolejkach zajmowali szóste miejsce z dorobkiem 15 punktów. Monaco miało dwa "oczka" mniej.

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze, którzy sześć minut przed przerwą mogli cieszyć się z trafienia. Z kornera dośrodkował Thomas Lemar i wydawało się, że piłka padnie łupem Anthony'ego Lopesa. Tymczasem bramkarz gości minął się z futbolówką i tylko na to czekał Mario Pasalić, który głową z czterech metrów wpakował ją do siatki rywali.

Monaco prowadziło, chociaż swoje okazje mieli zawodnicy Lyonu. Nie potrafili ich wykorzystać i w przerwie dwóch z nich musiało opuścić murawę. Jordan Ferri oraz Rachid Ghezzal pojawili się za nich.

Lyon grał coraz odważniej, coraz ofensywniej, jednak Monaco dobrze ustawiało się w defensywie. Sytuacja skomplikowała się w 66. minucie. Bardzo brzydki faul Wallace'a na Rachidzie Ghezzali zakończył się zasłużoną czerwoną kartką dla piłkarza Monaco. To cud, że gracz Lyonu nie musiał opuścić murawy z kontuzją.

Tymczasem mimo gry w przewadze Monaco umiejętnie ustawiało się na własnej połowie i goście mieli problem ze stworzeniem sobie dogodnej okazji strzeleckiej.

Sześć minut przed końcem po rzucie rożnym piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi Rafaela da Silva, który z kilku metrów doprowadził do wyrównania. Dla Brazylijczyka był to pierwszy gol dla Lyonu od momentu transferu z Manchesteru United.

Wynik nie zmienił się już i Monaco zremisowało z Lyonem 1:1. Olympique zajmuje po tym spotkaniu piąte miejsce, a Monaco jest dziesiąte.

AS Monaco - Olympique Lyon 1:1 (1:0)
1:0 - Mario Pasalić 39'
1:1 - Rafael Da Silva 84'

Monaco: Danijel Subasić - Fabinho, Elderson, Jeremy Toulalan, Joao Moutinho, Bernardo Silva, Ivan Cavaleiro (88' Stephan El Shaarawy), Mario Pasalić, Thomas Lemar, Wallace, Lacina Traore (82' Guido Marcelo Carrillo).

Lyon: Anthony Lopes - Rafael da Silva, Mapou Yanga-Mbiwa (77' Gnaly Maxwell Cornet), Christophe Jallet, Samuel Umtiti, Corentin Tolisso, Sergi Darder (46' Jordan Ferri), Mathieu Valbuena, Maxime Gonalons, Claudio Beauvue (46' Rachid Ghezzal), Alexandre Lacazette.

Żółte kartki: Lacina Traore, Joao Moutinho (Monaco) oraz Mapou Yanga-Mbiwa (Lyon).

Czerwona kartka: Wallace /66' - za faul/ (Monaco).

Sędzia: Fredy Fautrel.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)