Nie najlepsze noty Roberta Lewandowskiego. Słabszy występ snajpera w Bremie

W czterech kolejnych meczach Bayernu Monachium Robert Lewandowski był bohaterem. W sobotnie popołudnie nie zdołał odegrać decydującej roli w zwycięstwie mistrza Niemiec nad Werderem Brema.

Konrad Kostorz
EastNewspl / EastNews.pl

"Abendzeitung Muenchen" przyznał Robertowi Lewandowskiemu notę "4" (gdzie "1" - najlepsza ocena, "6" - najgorsza). Dziennikarze zwrócili uwagę na kilka niewykorzystanych przez snajpera sytuacji do strzelenia goli. Polak w 22. minucie trafił tylko w boczną siatkę, a po przerwie główkował wprost w ręce Felixa Wiedwalda.

Według "Bildu" Lewandowski był najsłabszym ogniwem Bayernu Monachium nad Wezerą. Napastnika mistrza Niemiec oceniono na "4", podczas gdy pozostali zawodnicy dostali "2" oraz "3". Również monachijski "TZ" przyznał 27-latkowi notę "4", co potwierdza, iż dyspozycja podopiecznemu Pepa Guardioli pozostawiała w sobotę nieco do życzenia.

Po zwycięstwie 1:0 pochwał od dziennikarzy doczekali się przede wszystkim Thomas Mueller i Jerome Boateng - ocenieni na "2". Ważnym elementem zespołu z Allianz Arena okazał się tym razem Manuel Neuer, dobre momenty mieli także Xabi Alonso, Arturo Vidal oraz Thiago Alcantara. Generalnie był to jednak jeden ze słabszych występów Bayernu w bieżącym sezonie.