Trofeo Luigi Berlusconi: Inter pokonał AC Milan, kontuzja Bertolacciego, występ Boatenga

W dorocznym pojedynku o Trofeo Luigi Berlusconi AC Milan nie sprostał Interowi Mediolan. Jedynego gola w prestiżowym meczu strzelił Geoffrey Kondogbia.

Konrad Kostorz
PAP

Spotkanie o Trofeo Luigi Berlusconi odbyło się po raz 24. Od 1995 do 2012 roku AC Milan zawsze rywalizował z Juventusem Turyn, a po rocznej przerwie zmierzył się z argentyńskim klubem San Lorenzo - w listopadzie 2014 wygrał 2:0 po trafieniach Giacomo Bonaventury i Giampaolo Pazziniego. Teraz przeciwnikiem czerwono-czarnych był Inter i podobnie jak w niedawnym spotkaniu ligowym wygrał z kolejnym rywalem w stosunku 1:0.

Jedynego gola na San Siro strzelił Geoffrey Kondogbia, który przy biernej postawie obrońców Milanu pokonał 16-letniego Gianluigiego Donnarummę uderzeniem z 13 metrów. Młody golkiper walczył w środę o miejsce w podstawowym składzie na pojedynek ligowy z US Sassuolo, spisał się poprawnie, obronił groźny strzał Dodo i niewykluczone, że ześle na ławkę rezerwowych Diego Lopeza.

W 14. minucie groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznał Andrea Bertolacci i został zmieniony. Kibice Milanu muszą mieć nadzieję, że pomocnika nie czeka przymusowa przerwa w występach. W drugiej połowie w zespole Sinisy Mihajlovicia wystąpił Kevin-Prince Boateng, który otrzymał od swojego klubu, Schalke 04, zgodę na trenowanie z mediolańskim zespołem.

Po przerwie Milan miał sporo dogodnych sytuacji do wyrównania, ale bardzo dobrze między słupkami spisywał się Juan Pablo Carrizo. Ostatecznie Rossoneri nie zdołali odrobić straty i doznali kolejnej porażki, która - choć był to mecz towarzyski - nie poprawiła notowań trenera Mihajlovicia.

AC Milan - Inter Mediolan 0:1 (0:1)
0:1 - Kondogbia 12'

Milan: Donnarumma - De Sciglio (72' Abate), Romagnoli (46' Ely), Mexes (71' Zapata), Antonelli (46' Calabria) - Poli (72' Nocerino), de Jong, Bertolacci (14' Mauri) - Cerci (46' Suso), Adriano (46' Boateng), Honda (80' Vido).

Inter: Carrizo (78' Berni) - Montoya (69' Gyamfi), Ranocchia (69' Antonini), D'Ambrosio, Telles (52' Baldini) - Biabiany (66' Popa), Gnoukouri (69' Delgado), Kondogbia (52' Dodo), Nagatomo (50' Tchaoule) - Palacio (66' Dimarco), Manaj (66' Della Giovanna).

Dominik Furman: Trzy punkty w meczu z Brugge dałyby nam oddech

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)