Puchar Ligi: Manchester United za burtą po meczu z I-ligowcem!

Sensacyjną porażką Manchesteru United zakończył się mecz Pucharu Ligi. Middlesbrough po serii rzutów karnych ograło Czerwone Diabły.

Bartosz Zimkowski

Sporo zmian dokonał Louis van Gaal na mecz z Middlesbrough. Tylko na ławce pozostawił takich graczy jak: Wayne Rooney, Anthony Martial, David de Gea czy Juan Mata. Liczył, że zmiennicy pokonają zespół, który na co dzień występuje w The Championship.

Middlesbrough zajmuje czwartą pozycję i w poprzednim sezonie dopiero w finale barażów przegrało walkę o Premier League.

Od początku meczu przewagę uzyskały Czerwone Diabły, które zepchnęły rywali do obrony. Sporo podań wymieniali gracze Man Utd, ale niewiele z tego wynikało.

Tymczasem po nieco kwadransie dobrą okazję mieli goście, ale Friend uderzył wprost w Sergio Romero. Kolejną groźną sytuację stworzyli sobie ponownie piłkarze Middlesbrough. Tuż przed przerwą Stewart Downing przymierzył pod poprzeczkę, ale Romero nie dał się zaskoczyć.

Na drugą połowę nie wyszedł już James Wilson, którego zastąpił Wayne Rooney. Van Gaal nie był zadowolony z występu młodego napastnika.

W drugiej odsłonie nadal Man Utd nie potrafił wykreować sobie stuprocentowej okazji, więc van Gaal sięgnął po kolejnych rezerwowych. Najpierw pojawił się Ashley Young aż w końcu Martial.

Bardzo groźnie było w samej końcówce regulaminowego czasu gry. Po strzale Martiala piłka zatrzymała się dopiero na poprzeczce. W odpowiedzi uderzenie Downinga zatrzymał Romero.

Sędzia zarządził dogrywkę, ale w niej niewiele ciekawego działo się na murawie. Po 120. minutach kibice nie zobaczyli bramek i do rozstrzygnięcia niezbędne były rzuty karne.

W serii "jedenastek" polegli gospodarze. Rooney, Carrick i Young nie potrafili zamienić rzutów karnych na gole i udało się to tylko młodemu Pereirze. Middlesbrough wygrało 3:1 i awansowało do kolejnej rundy.

Manchester United - Middlesbrough 0:0, karne: 1:3