Holandia: Ajax gromi! Wielki powrót Milika!

W meczu 11. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam rozgromił 6:0 Rodę JC Kerkrade, a dwa gole dla wicemistrzów Holandii zdobył Arkadiusz Milik! Polak zaliczył też asysty przy bramkach Viktora Fischera i Davy'ego Klaassena.

Maciej Kmita
East News

Mecz przeciwko Rodzie był dla Arkadiusza Milika pierwszym w wyjściowym składzie Ajaksu od 26 września. Później Polak wylądował na ławce, a z październikowego zgrupowania reprezentacji Polski wrócił z kontuzją mięśni brzucha, przez którą stracił trzy występy.

W środę Milik zaliczył epizod w spotkaniu III rundy Pucharu Holandii z Feyenoordem Rotterdam (0:1), a w sobotę trener Frank de Boer postawił na niego od pierwszego gwizdka i się nie zawiódł.

Ajax prowadził po sześciu minutach już 2:0 po golach Viktora Fischera i Milika właśnie. W 26. minucie z podania Polaka trzecią bramkę dla Ajaksu zdobył Davy Klaassen. Kwadrans po przerwie Milik asystował natomiast Fischerowi, a podanie do Duńczyka poprzedził kapitalną akcją indywidualną. W 73. minucie zwieńczył swój znakomity występ golem strzelonym bezpośrednio z rzutu wolnego z ok. 30 metrów.

Zobacz popis Arkadiusza Milika: Dwa gole i dwie asysty Arkadiusza Milika! Źródło: TVP S.A.

Klubowy dorobek napastnika reprezentacji Polski w bieżącym sezonie może robić wrażenie. W 17 występach Milik zdobył siedem bramek i zaliczył siedem asyst.

Ajax Amsterdam - Roda JC Kerkrade 6:0 (3:0)
1:0 - Fischer 4'
2:0 - Milik 6'
3:0 - Klaassen 26'
4:0 - Fischer 59'
5:0 - Milik 73'
6:0 - Klaassen 87'

Arkadiusz Milik zostanie królem strzelców Eredivisie 2015/2016?