Miesiąc przerwy Adriana Mierzejewskiego

Kontuzja, której Adrian Mierzejewski doznał w sobotnim meczu 8. kolejki saudyjskiej ekstraklasy z Al Taawon (3:3), jest na tyle poważna, że polski pomocnik będzie wyłączony z treningów przez około miesiąc.

Maciej Kmita

Adrian Mierzejewski w I połowie sobotniego spotkania nabawił się kontuzji mięśnia uda, przez którą nie był w stanie kontynuować gry i opuścił boisko już w 32. minucie. Nim zszedł z placu gry, zdążył strzelić dla Nassr gola na 1:0 i zaliczyć kluczowe podanie przy bramce na 2:0.

Po przeprowadzonych w niedzielę badaniach klub z Rijad poinformował, że Mierzejewski będzie wyłączony z gry przez cztery tygodnie.

Absencja 41-krotnego reprezentanta Polski to duża strata dla zespołu Fabio Cannavaro. 29-latek jest ważnym ogniwem Al Nassr, a jego dorobek w bieżącym sezonie sześć trafień i trzy asysty w 10 występach.