Łukasz Skorupski ma najlepszą passę w Serie A, tym razem błyszczał Piotr Zieliński

Bramkarz Empoli FC nie skapitulował w meczu ligowym od 300 minut - tak imponującej serii nie ma żaden inny golkiper występujący obecnie w Serie A.

Konrad Kostorz
East News

30 minut przeciwko Fiorentinie (2:2) oraz 90 minut w pojedynkach Lazio (1:0), Hellasem (1:0) i Carpi (3:0) składa się na imponującą passę Łukasza Skorupskiego. Przez niespełna 210 minut czyste konto zachowuje w Serie A Samir Handanović z Interu, a prawie 190 minut trwa seria Albano Bizzarriego z Chievo.

W meczu 16. kolejki Skorupski nie miał zbyt wiele pracy. Carpi nie potrafiło poważniej zagrozić Empoli FC, które odniosło przekonujące zwycięstwo i awansowało do górnej połówki tabeli. Zespół Marco Giampaolo po mizernym początku sezonu wyraźnie się rozkręcił i jest groźny dla każdego przeciwnika.

W niedzielę z bardzo dobrej strony pokazał się natomiast Piotr Zieliński. Pomocnika, który rozegrał 70 minut, pochwalono za piękną asystę przy bramce Massimo Maccarone oraz aktywną postawę w drugiej linii. 21-latek otrzymał od większości serwisów (m.in. calciomercato.it, tuttomercatoweb.com) notę "7", a lepszy był tylko autor dubletu Maccarone.

Empoli przed końcem roku zmierzy się jeszcze na wyjeździe z Bologna FC, więc okazja do pozostania na zwycięskim kursie jest dla ekipy Skorupskiego i Zielińskiego dogodna.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)